امروز : 1398/02/06
2019-04-26
شناسه خبر : 10858
تاریخ انتشار : 1397/08/06 08:20
دیندار کردن دانش آموزان یکی از راه های مصونیت بخشیدن به آنهاست

نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد؛

دیندار کردن دانش آموزان یکی از راه های مصونیت بخشیدن به آنهاست

​ستاد همکاریها/ نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد گفت: یکی از مهمترین و اصلی ترین مسیرهایی که می توانیم دانش آموزان را در مسیر حق و حقیقت قرارداده و به آنان مصونیت ببخشیم، دیندار کردن آنها و آشنایی با معارف اهل بیت(ع) است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه ستاد همکاریها، آیت الله محمدرضا ناصری یزدی در دیدار مدیرکل و جمعی از معاونین و مدیران نواحی آموزش و پرورش استان یزد اظهارداشت: دشمن درصدد محصورکردن ایران اسلامی است و با راه انداختن و حمایت از شبکه های فارسی زبان ، درصدد ایجاد تفرقه در سطح بین المللی و داخلی است.

رئیس کمیته همکاریهای استان یزد افزود : دشمنان با ایجاد تنش و فشارهای اقتصادی ،اجتماعی و فرهنگی با ترویج فضای یاس و ناامیدی در بین مردم و همچنین تضعیف اعتقادات مردم، قصد منزوی کردن ایران را دارند و می خواهند مردم در مقابل استکبار ایستادگی نکنند.

آیت الله ناصری بر مقاومت و ایستادگی در مقابل دشمنان تاکید کرد و افزود : این امر با استفاده از توکل به خدا و بهره برداری از توان داخلی خودمان محقق خواهد شد.

وی تصریح کرد : ما باید خداجویی و خداشناسی و هدف از خلقت را به دانش آموزان آموزش دهیم و هویت الهی بودن انسان و فطرت خدایی را در آنان تقویت کنیم.

امام جمعه یزد یکی از راههای مصونیت بخشیدن به دانش آموزان را دیندار کردن آنها بیان کرد و گفت : تعهد و تخصص بخشیدن وظیفه ما است.

وی سطحی نگری از لحاظ علمی و سیستم بخوان، حفظ کن و نمره بگیر را از آفت های علم آموزی بیان کرد و افزود : با نوآوری و خلاقیت باید دانش آموزانی فکور و اهل تعقل با تقویت بنیه های دینی و اعتقادی تربیت نمود.

در ادامه این نشست صمیمی، مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد با ارائه گزارشی از فعالیت های این اداره کل گفت : کلید واژه اصلی سند تحول بنیادین بحث هویت است.

عباسعلی دانافر با اشاره به برگزاری همایش ملی هویت کودکان ایران اسلامی در 30 آبان و اول آذرماه در استان یزد اظهار داشت : این همایش جهت پرورش مبانی هویت اسلامی -ایرانی در کودکان به خصوص کودکان دوره پیش دبستانی که شاکله ی شخصیتی آنان در حال شکل گیری است برگزار می شود.

وی با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش نقش کلیدی در تربیت دانش آموزان دارد افزود : نظام آموزشی باید تغییر کند و از یک نظام آموزشی صرف به نهاد اجتماعی تبدیل شود .

مدیر کل آموزش و پرورش استان گفت : آموزش و پرورش باید از سلطنت تست، کتاب و آزمون بیرون بیاید و به سمت تربیت شهروندان خوب حرکت کند.

وی در ادامه گزارشی از وضعیت مدارس و فعالیتهای در حال انجام از جمله اهتمام به برگزاری نمازجماعت از اول مهرماه در مدارس ، اختصاص هجده هزار مترمربع فرش به نمازخانه مدارس ،برگزاری مسابقات قرانی و فرهنگی هنری، اجرای طرح نهضت ملی حفظ جزء30، برگزاری مسابقات عطر انتظار، توسعه مدارس امین، و اجرای طرح مهدی یاوران در مدارس پرداخت.

انتهای پیام /

معلمان لرستانی در حادثه سیل جلوه های ماندگار ی را به یادگار گذاشتند

مدیران و مربیان مرتبط با برنامه ستاد همکاریها گرد هم آمدند

ثمره تعلیم و تربیت بهره مندی از برکات درخت طوبی است

بالندگی نسل آینده در گرو حفظ حرمت معلمان است

شخصیت امام مهدی عج از نگاه اهل بیت علیهم السلام و فضیلت منتظران ظهور

درسهای تربیتی زندگی از محضر حضرت علی اکبر

جوانان ما،یک دوره پر نور و شکوفایی را سپری می کنند

انتظار پیامبر اسلام و اهل بیت علیهم السلام از جوانان امروز

امام جمعه گرگان هزینه ساخت دو مدرسه در آق قلا و گمیشان را تقبل کرد

بشارت بهشت به کسانی که جلوی "ضرر" سیل را می گیرند

نقش آموزش و پرورش در فرهنگ سازی اقتصاد مقاومتی بی بدیل است

بررسی ها نشان می دهد مدارس طرح امین آسیب های اجتماعی را کنترل کرده اند

یک هزار و 500 دانش آموز با ویژگی های منتظران امام مهدی "عج" آشنا می شوند

از ظرفیت طلاب بومی برای پیوند مسجد ومدرسه بهره می بریم

جلوه های اهمیت تشکیل ستاد همکاریها/تشکیل شورای فقهی تعلیم و تربیت وهیئت اندیشه ورز در آینده نزدیک

اولین مدرسه حج روحانیون اهل سنت کشور افتتاح شد

نشست اعضای قطب 5 ستاد همکاریها در سال 98 برگزار شد

دست هایی که ملکوتی شدند

نگاه تربیتی رسانه ها به اخبار ستاد همکاریها

پاسدار از نگاه رسول اعظم اسلام و امام علی علیه السلام