امروز : 1398/04/31
2019-07-22
شناسه خبر : 10858
تاریخ انتشار : 1397/08/06 08:20
دیندار کردن دانش آموزان یکی از راه های مصونیت بخشیدن به آنهاست

نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد؛

دیندار کردن دانش آموزان یکی از راه های مصونیت بخشیدن به آنهاست

​ستاد همکاریها/ نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد گفت: یکی از مهمترین و اصلی ترین مسیرهایی که می توانیم دانش آموزان را در مسیر حق و حقیقت قرارداده و به آنان مصونیت ببخشیم، دیندار کردن آنها و آشنایی با معارف اهل بیت(ع) است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه ستاد همکاریها، آیت الله محمدرضا ناصری یزدی در دیدار مدیرکل و جمعی از معاونین و مدیران نواحی آموزش و پرورش استان یزد اظهارداشت: دشمن درصدد محصورکردن ایران اسلامی است و با راه انداختن و حمایت از شبکه های فارسی زبان ، درصدد ایجاد تفرقه در سطح بین المللی و داخلی است.

رئیس کمیته همکاریهای استان یزد افزود : دشمنان با ایجاد تنش و فشارهای اقتصادی ،اجتماعی و فرهنگی با ترویج فضای یاس و ناامیدی در بین مردم و همچنین تضعیف اعتقادات مردم، قصد منزوی کردن ایران را دارند و می خواهند مردم در مقابل استکبار ایستادگی نکنند.

آیت الله ناصری بر مقاومت و ایستادگی در مقابل دشمنان تاکید کرد و افزود : این امر با استفاده از توکل به خدا و بهره برداری از توان داخلی خودمان محقق خواهد شد.

وی تصریح کرد : ما باید خداجویی و خداشناسی و هدف از خلقت را به دانش آموزان آموزش دهیم و هویت الهی بودن انسان و فطرت خدایی را در آنان تقویت کنیم.

امام جمعه یزد یکی از راههای مصونیت بخشیدن به دانش آموزان را دیندار کردن آنها بیان کرد و گفت : تعهد و تخصص بخشیدن وظیفه ما است.

وی سطحی نگری از لحاظ علمی و سیستم بخوان، حفظ کن و نمره بگیر را از آفت های علم آموزی بیان کرد و افزود : با نوآوری و خلاقیت باید دانش آموزانی فکور و اهل تعقل با تقویت بنیه های دینی و اعتقادی تربیت نمود.

در ادامه این نشست صمیمی، مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد با ارائه گزارشی از فعالیت های این اداره کل گفت : کلید واژه اصلی سند تحول بنیادین بحث هویت است.

عباسعلی دانافر با اشاره به برگزاری همایش ملی هویت کودکان ایران اسلامی در 30 آبان و اول آذرماه در استان یزد اظهار داشت : این همایش جهت پرورش مبانی هویت اسلامی -ایرانی در کودکان به خصوص کودکان دوره پیش دبستانی که شاکله ی شخصیتی آنان در حال شکل گیری است برگزار می شود.

وی با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش نقش کلیدی در تربیت دانش آموزان دارد افزود : نظام آموزشی باید تغییر کند و از یک نظام آموزشی صرف به نهاد اجتماعی تبدیل شود .

مدیر کل آموزش و پرورش استان گفت : آموزش و پرورش باید از سلطنت تست، کتاب و آزمون بیرون بیاید و به سمت تربیت شهروندان خوب حرکت کند.

وی در ادامه گزارشی از وضعیت مدارس و فعالیتهای در حال انجام از جمله اهتمام به برگزاری نمازجماعت از اول مهرماه در مدارس ، اختصاص هجده هزار مترمربع فرش به نمازخانه مدارس ،برگزاری مسابقات قرانی و فرهنگی هنری، اجرای طرح نهضت ملی حفظ جزء30، برگزاری مسابقات عطر انتظار، توسعه مدارس امین، و اجرای طرح مهدی یاوران در مدارس پرداخت.

انتهای پیام /

نشست مشترک ستاد اقامه نماز و کمیته همکاریهای همدان

بازدید دبیر کمیته همکاریهای استان ایلام از حوزه علمیه صاحب الزمان(عج)

فلسفه نماز جمعه را برای دانش آموزان تبیین کنید

تقدیر سرپرست وزارت آموزش و پرورش از اقامه نماز بر پل لندن

مردم به آموزش و پرورش اعتماد دارند

سعادت دانش آموز مسلمان در گرو عمل به آموزه های قرآنی است

آغاز دورجدید پذیرش سرباز طلبه درآموزش و پرورش

فلسفه تربیتی سند تحول بینادین، اسلامی و قرآنی است

فعالیت ها و خاطرات جذاب یک طلبه وظیفه در بین دانش آموزان

مردم ایران مردمی ریشه دار هستند/هر هفته میهمان یکی از مدارس برای اقامه نماز هستم

نخستین همایش ملی تحول در تربیت با رویکرد نهادینه سازی ارزش ها برگزار می شود

امام هشتم حافظ اقتصاد ادیان ابراهیمی

صحن تو پردیس زمین و زمان

در همکاری حوزه با آموزش و پرورش نیازمند طلاب علمی و خلاق هستیم

در کنار بُعد آموزشی فرزندان نباید از بُعد تربیتی آنان غافل شد

نشست کمیته همکاریهای استان زنجان برگزار شد

تصاویر / دیدار رؤسای دانشگاه های فرهنگیان کشور با آیات عظام مکارم شیرازی علوی گرگانی و مدیر حوزه های علمیه

دانشگاه فرهنگیان یکی از دو قطب مهم تولید علم و نوآوری و خلاقیت در بدنه آموزش و پرورش است.

مهر ماه امسال تعداد دانشجو معلمان و مهارت آموزان دانشگاه فرهنگیان از مرز یکصد هزار دانشجو خواهد گذشت

مراقبت از هوای نفس شرط اساسی معلمانی است که رسالت انبیاء را برعهده دارند