امروز : 1397/11/04
2019-01-24
شناسه خبر : 10858
تاریخ انتشار : 1397/08/06 08:20
دیندار کردن دانش آموزان یکی از راه های مصونیت بخشیدن به آنهاست

نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد؛

دیندار کردن دانش آموزان یکی از راه های مصونیت بخشیدن به آنهاست

​ستاد همکاریها/ نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد گفت: یکی از مهمترین و اصلی ترین مسیرهایی که می توانیم دانش آموزان را در مسیر حق و حقیقت قرارداده و به آنان مصونیت ببخشیم، دیندار کردن آنها و آشنایی با معارف اهل بیت(ع) است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه ستاد همکاریها، آیت الله محمدرضا ناصری یزدی در دیدار مدیرکل و جمعی از معاونین و مدیران نواحی آموزش و پرورش استان یزد اظهارداشت: دشمن درصدد محصورکردن ایران اسلامی است و با راه انداختن و حمایت از شبکه های فارسی زبان ، درصدد ایجاد تفرقه در سطح بین المللی و داخلی است.

رئیس کمیته همکاریهای استان یزد افزود : دشمنان با ایجاد تنش و فشارهای اقتصادی ،اجتماعی و فرهنگی با ترویج فضای یاس و ناامیدی در بین مردم و همچنین تضعیف اعتقادات مردم، قصد منزوی کردن ایران را دارند و می خواهند مردم در مقابل استکبار ایستادگی نکنند.

آیت الله ناصری بر مقاومت و ایستادگی در مقابل دشمنان تاکید کرد و افزود : این امر با استفاده از توکل به خدا و بهره برداری از توان داخلی خودمان محقق خواهد شد.

وی تصریح کرد : ما باید خداجویی و خداشناسی و هدف از خلقت را به دانش آموزان آموزش دهیم و هویت الهی بودن انسان و فطرت خدایی را در آنان تقویت کنیم.

امام جمعه یزد یکی از راههای مصونیت بخشیدن به دانش آموزان را دیندار کردن آنها بیان کرد و گفت : تعهد و تخصص بخشیدن وظیفه ما است.

وی سطحی نگری از لحاظ علمی و سیستم بخوان، حفظ کن و نمره بگیر را از آفت های علم آموزی بیان کرد و افزود : با نوآوری و خلاقیت باید دانش آموزانی فکور و اهل تعقل با تقویت بنیه های دینی و اعتقادی تربیت نمود.

در ادامه این نشست صمیمی، مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد با ارائه گزارشی از فعالیت های این اداره کل گفت : کلید واژه اصلی سند تحول بنیادین بحث هویت است.

عباسعلی دانافر با اشاره به برگزاری همایش ملی هویت کودکان ایران اسلامی در 30 آبان و اول آذرماه در استان یزد اظهار داشت : این همایش جهت پرورش مبانی هویت اسلامی -ایرانی در کودکان به خصوص کودکان دوره پیش دبستانی که شاکله ی شخصیتی آنان در حال شکل گیری است برگزار می شود.

وی با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش نقش کلیدی در تربیت دانش آموزان دارد افزود : نظام آموزشی باید تغییر کند و از یک نظام آموزشی صرف به نهاد اجتماعی تبدیل شود .

مدیر کل آموزش و پرورش استان گفت : آموزش و پرورش باید از سلطنت تست، کتاب و آزمون بیرون بیاید و به سمت تربیت شهروندان خوب حرکت کند.

وی در ادامه گزارشی از وضعیت مدارس و فعالیتهای در حال انجام از جمله اهتمام به برگزاری نمازجماعت از اول مهرماه در مدارس ، اختصاص هجده هزار مترمربع فرش به نمازخانه مدارس ،برگزاری مسابقات قرانی و فرهنگی هنری، اجرای طرح نهضت ملی حفظ جزء30، برگزاری مسابقات عطر انتظار، توسعه مدارس امین، و اجرای طرح مهدی یاوران در مدارس پرداخت.

انتهای پیام /

برگزاری گفتمانهای دینی در شهرستانهای هرمزگان

دوره آموزشی طلاب وظیفه از سه استان

سه رکن بنیادین در نهاد خانواده مکتبي /خانواده صالح زيرساخت سلامت اجتماعي

انتشار بولتن الکترونیکی ستاد همکاری ها در آیینه رسانه ها ویژه «دی‌ماه»

جلسه تفسیر قرآن توسط نماینده ولی فقیه

مدیران کل آموزش و پرورش و تبلیغات اسلامی کردستان تفاهم نامه همکاری امضا کردند

مشکل امروز دنیا انحراف علم از اخلاق است/ راه‌های نرفته برای فرهنگ سازی اقامه نماز

دغدغه های طلاب وظیفه برای حضوری موثر در آموزش و پرورش

مهارت آموزی شرط عبورازپیچیدگی‌های تربیتی نسل جدید

مادر بمان! سرهايمان طاقت گرد يتيمى ندارد

آماده همکاری با آموزش و پرورش برای تکمیل بحث خانواده در سند تحول بنیادین هستیم.

تفقه در دین و مهارت های لازم، شرط موفقیت یک روحانی فاضل در مدارس است

سند تحول بنیادین نقشه راه رسیدن به حیات طیبه است

هجمه‌های فرهنگی دشمن تمدن ایران را نشانه گرفته است

گردهمایی یکهزارنفری مدارس طرح امین

مهم‌ترین پشتوانه روحانیون مدارس معاونان پرورشی هستند/ اگر پویا نباشیم مردم پراکنده می شوند

سه شرط موفقیت طلاب دریک مدرسه آموزشی

ظرفیتهای بی بدیل حوزه علمیه خواهران برای تحقق سند تحول بنیادین

ارتباط مساجد و مدارس بستر انقلاب فرهنگی را فراهم می کند