امروز : 1398/02/04
2019-04-24
شناسه خبر : 10846
تاریخ انتشار : 1397/07/26 13:30
 نهضت ملی حفظ جز سی قرآن در مدارس در حال اجراست

وزیر آموزش و پرورش؛

نهضت ملی حفظ جز سی قرآن در مدارس در حال اجراست

​ستاد همکاریها/ وزیر آموزش و پرورش گفت: امسال 14 میلیون دانش آموز در مدارس ثبت نام کردند که نسبت به سال گذشته شاهد رشد 6 درصدی داشته ایم.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه ستاد همکاریها، سیدمحمد بطحایی در سفر به شهر مقدس قم و دیدار با تنی چند از مراجع معظم تقلید در قم با اشاره به تعداد دانش آموزان مدارس با شیب ملایم تا 6 سال دیگر به 16 میلیون و 800 هزار نفر خواهد رسید، اظهارداشت: یکی از چالش هایی که امروز  وزارت آموزش و پرورش با آن مواجه هست موعد بازنشتگی قریب به 60 هزار نفر از همکاران فرهنگی در یکسال اخیر می باشد.

رئیس ستاد همکاریهای حوزه و آموزش و پرورش با اشاره به حذف آزمون‌های مکرر در دوره ابتدایی اظهار کرد: حذف این آزمون‌ها را به شدت دنبال می‌کنیم تا کتاب‌های تقویتی و کمک آموزشی برای این دوره از بین برود، همچنین ساعت‌های برنامه پرورشی در دوره ابتدایی را افزایش دادیم و فعالیت‌های تربیتی مدارس در این دوره زیاد شده است.

وی ادامه داد: در فضای آموزشی خطراتی دانش آموزان را مورد تهدید قرار می‌دهد، از چند ماه پیش یک پلت فرم منسجم طراحی کردیم که ارتباط دوسویه بین ما و خانواده‌ها، دانش آموزان و معلمان به وجود بیاید، این برنامه پلت فرم در واقع یک تلویزیون مستقیم و کنترل شده است.

وزیر آموزش و پرورش افزود: یکی از افتخارات مدارس این است که چه تعدادی از دانش آموزان آن مدرسه، رتبه‌های برتر در کنکور را کسب کردند و متاسفانه به تربیت سیاسی، اجتماعی، اخلاقی و تربیتی بدنی کم توجهی می‌شود.

بطحایی برگزاری کنکور به شیوه کنونی را مخرب دانست و تصریح کرد: کنکور در حوزه‌های فرهنگی و فعالیت‌های پرورشی اثر مخربی دارد، به این دلیل حتی اگر مدرسه ای به دنبال برگزاری برنامه‌های فرهنگی و پرورش باشد، خانواده‌ها مطالبه می‌کنند که مدارس به دنبال برنامه‌های کنکوری باشند.

وی ادامه داد: پلت فرم آموزش و پرورش برای تعامل دو سویه با خانواده‌ها دارای پهنای باند زیاد، سرعت بالا و هزینه رایگان است و برنامه‌هایی برای تنوع و جذابیت این سیستم تعاملی ایجاد کردیم، این پلت فرم به صورت آزمایشی راه اندازی شد و به زودی به صورت عملیاتی بهره برداری می‌شود تا در فضای مجازی سالم سازی صورت بگیرد.

بطحایی با اشاره به وضعیت چاپ کتاب‌های درسی اظهار کرد: امسال 140 میلیون جلد کتاب درسی در هزار عنوان چاپ و توزیع شد، همچنین در سال جاری 60 هزار فرهنگی بازنشسته شدند و با رشد 6 درصدی دانش آموزان نگران تامین نیروی انسانی بودیم که با تدابیر صورت گرفته این نگرانی برطرف شد.

وی ادامه داد: 34 هزار نفر دانشجو در دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی پذیرش داشتیم که این حجم از پذیرش برای نخستین بار بود. نهضت حفظ جزء 30 قرآن کریم را شروع کردیم و مسابقات فرهنگی، هنری و قرآنی دانش آموزان رونق یافته است.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: سعی می‌کنیم که در این دنیای آشفته، آمادگی‌هایی را در دانش آموزان برای مقابله با هجمه‌های فرهنگی ایجاد کنیم.

بطحایی با بیان برنامه‌های آموزش و پرورش برای توسعه مباحث تربیتی و فرهنگی خاطرنشان کرد: از سال جاری کلاس‌های تربیتی، فرهنگی و آموزشی جایگزین برخی  کلاس‌های طلاقت فرسا و غیرضروری شده است.

انتهای پیام / 

مدیران و مربیان مرتبط با برنامه ستاد همکاریها گرد هم آمدند

ثمره تعلیم و تربیت بهره مندی از برکات درخت طوبی است

بالندگی نسل آینده در گرو حفظ حرمت معلمان است

شخصیت امام مهدی عج از نگاه اهل بیت علیهم السلام و فضیلت منتظران ظهور

درسهای تربیتی زندگی از محضر حضرت علی اکبر

جوانان ما،یک دوره پر نور و شکوفایی را سپری می کنند

انتظار پیامبر اسلام و اهل بیت علیهم السلام از جوانان امروز

امام جمعه گرگان هزینه ساخت دو مدرسه در آق قلا و گمیشان را تقبل کرد

بشارت بهشت به کسانی که جلوی "ضرر" سیل را می گیرند

نقش آموزش و پرورش در فرهنگ سازی اقتصاد مقاومتی بی بدیل است

بررسی ها نشان می دهد مدارس طرح امین آسیب های اجتماعی را کنترل کرده اند

یک هزار و 500 دانش آموز با ویژگی های منتظران امام مهدی "عج" آشنا می شوند

از ظرفیت طلاب بومی برای پیوند مسجد ومدرسه بهره می بریم

جلوه های اهمیت تشکیل ستاد همکاریها/تشکیل شورای فقهی تعلیم و تربیت وهیئت اندیشه ورز در آینده نزدیک

اولین مدرسه حج روحانیون اهل سنت کشور افتتاح شد

نشست اعضای قطب 5 ستاد همکاریها در سال 98 برگزار شد

دست هایی که ملکوتی شدند

نگاه تربیتی رسانه ها به اخبار ستاد همکاریها

پاسدار از نگاه رسول اعظم اسلام و امام علی علیه السلام

امام حسین علیه السلام، گوهر بى بديل آفرينش