امروز : 1397/11/04
2019-01-24
شناسه خبر : 10845
تاریخ انتشار : 1397/07/26 12:49
تربیت نسلی کارآمد رسالت سنگین وزارت آموزش و پرورش است

آیت‌الله العظمی علوی‌گرگانی:

تربیت نسلی کارآمد رسالت سنگین وزارت آموزش و پرورش است

ستادهمکاریها/ یکی از مراجع معظم تقلید گفتند: آموزش‌وپرورش باید تربیت نسل نو را در قالب آموزه‌های اهل‌بیت(ع) انجام داده و آن‌ها را نسبت به این امور مأنوس کنند.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه ستاد همکاریها، آیت الله سیدمحمدعلی علوی گرگانی ظهر امروز در دیدار وزیرآموزش و پرورش اظهارداشتند: هر چقدر آموزش و پرورش نسبت به تعلیم و تربیت دانش آموزان جدی تر وارد شوند نسلی کارآمد تری در آینده خواهیم داشت.

ایشان ادامه دادند: تربیت نسلی معتقد به اسلام و انقلاب یکی از اولویت های اصلی وزارت آموزش و پرورش است که باید نسبت به آن اهتمام بیشتری داشته باشد.

معظم له افزودند: آموزش‌وپرورش باید با دعوت غیرزبانی و بر اساس الگوهای رفتاری برگرفته از سبک و سیره علمی و عملی ائمه اطهار(ع) دانش آموزان را به‌سوی معارف اللهی سوق دهد.

ایشان با اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم افزود: امربه‌معروف، نهی از منکر و اعتقاد به این دو امر تمام گره‌های اجتماعی را بازکرده و مشکلات بسیاری را از پیش روی جامعه برمی‌دارد، امربه‌معروف و نهی از منکر بدون اعتقاد قلبی به خداوند متعال فایده‌ای نداشته و اثرگذار نیست.

مرجع تقلید شیعیان گفت: اعتقاد بر خداوند متعال رأس تمام امور است و دراین‌بین نحوه تعامل وزندگی حاکمان در دین پذیری اجتماعی بسیار تأثیرگذار است چراکه تأثیرپذیری و الگو گیری مردم از حاکمان و علمای جامعه بسیار زیاد است.

استاد برجسته حوزه علمیه با تأکید بر ضرورت شایسته‌سالاری در انتصاب پست‌ها و جایگاه‌های مختلف عنوان کرد: باید مسئولانی را در جایگاه‌های مختلف قرار دهیم که اعتقاد راسخی به خداوند متعال و انقلاب اسلامی داشته باشد تا از این طریق صدمه‌ای به اعتقادات و باورهای جامعه ایجاد نشود.

آیت‌الله علوی گرگانی با اشاره به اهمیت استفاده از تجربه‌های موفق کشورهای دیگر ادامه داد: باید از برخی تجربه‌های موفق غرب برای تربیت قوی اخلاقی و آموزشی دانش آموزان استفاده کرد، آموزش‌وپرورش باید در پرورش و تربیت دانش آموزان همت بیشتری به خرج داده و انسان‌های کارآمدی را تحویل جامعه دهد.

مرجع تقلید شیعیان بیان کرد: آموزش‌وپرورش باید دانش آموزان را با عمل مثبت خود به‌سوی کارهای خیر و اعمال نیکو دعوت کند، دعوت غیرزبانی مهم‌ترین و تأثیرگذارترین نحوه امربه‌معروف و نهی از منکر در بین اجتماع است.

وی ادامه داد: آموزش‌وپرورش باید تربیت نسل نو را در قالب آموزه‌های اهل‌بیت(ع) انجام داده و آن‌ها را نسبت به این امور مأنوس کند، آموزش‌وپرورش مسئولیت بزرگی برای تربیت انسان‌های تاریخ‌ساز دارد.

انتهای پیام  /

برگزاری گفتمانهای دینی در شهرستانهای هرمزگان

دوره آموزشی طلاب وظیفه از سه استان

سه رکن بنیادین در نهاد خانواده مکتبي /خانواده صالح زيرساخت سلامت اجتماعي

انتشار بولتن الکترونیکی ستاد همکاری ها در آیینه رسانه ها ویژه «دی‌ماه»

جلسه تفسیر قرآن توسط نماینده ولی فقیه

مدیران کل آموزش و پرورش و تبلیغات اسلامی کردستان تفاهم نامه همکاری امضا کردند

مشکل امروز دنیا انحراف علم از اخلاق است/ راه‌های نرفته برای فرهنگ سازی اقامه نماز

دغدغه های طلاب وظیفه برای حضوری موثر در آموزش و پرورش

مهارت آموزی شرط عبورازپیچیدگی‌های تربیتی نسل جدید

مادر بمان! سرهايمان طاقت گرد يتيمى ندارد

آماده همکاری با آموزش و پرورش برای تکمیل بحث خانواده در سند تحول بنیادین هستیم.

تفقه در دین و مهارت های لازم، شرط موفقیت یک روحانی فاضل در مدارس است

سند تحول بنیادین نقشه راه رسیدن به حیات طیبه است

هجمه‌های فرهنگی دشمن تمدن ایران را نشانه گرفته است

گردهمایی یکهزارنفری مدارس طرح امین

مهم‌ترین پشتوانه روحانیون مدارس معاونان پرورشی هستند/ اگر پویا نباشیم مردم پراکنده می شوند

سه شرط موفقیت طلاب دریک مدرسه آموزشی

ظرفیتهای بی بدیل حوزه علمیه خواهران برای تحقق سند تحول بنیادین

ارتباط مساجد و مدارس بستر انقلاب فرهنگی را فراهم می کند