امروز : 1398/02/04
2019-04-24
شناسه خبر : 10845
تاریخ انتشار : 1397/07/26 12:49
تربیت نسلی کارآمد رسالت سنگین وزارت آموزش و پرورش است

آیت‌الله العظمی علوی‌گرگانی:

تربیت نسلی کارآمد رسالت سنگین وزارت آموزش و پرورش است

ستادهمکاریها/ یکی از مراجع معظم تقلید گفتند: آموزش‌وپرورش باید تربیت نسل نو را در قالب آموزه‌های اهل‌بیت(ع) انجام داده و آن‌ها را نسبت به این امور مأنوس کنند.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه ستاد همکاریها، آیت الله سیدمحمدعلی علوی گرگانی ظهر امروز در دیدار وزیرآموزش و پرورش اظهارداشتند: هر چقدر آموزش و پرورش نسبت به تعلیم و تربیت دانش آموزان جدی تر وارد شوند نسلی کارآمد تری در آینده خواهیم داشت.

ایشان ادامه دادند: تربیت نسلی معتقد به اسلام و انقلاب یکی از اولویت های اصلی وزارت آموزش و پرورش است که باید نسبت به آن اهتمام بیشتری داشته باشد.

معظم له افزودند: آموزش‌وپرورش باید با دعوت غیرزبانی و بر اساس الگوهای رفتاری برگرفته از سبک و سیره علمی و عملی ائمه اطهار(ع) دانش آموزان را به‌سوی معارف اللهی سوق دهد.

ایشان با اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم افزود: امربه‌معروف، نهی از منکر و اعتقاد به این دو امر تمام گره‌های اجتماعی را بازکرده و مشکلات بسیاری را از پیش روی جامعه برمی‌دارد، امربه‌معروف و نهی از منکر بدون اعتقاد قلبی به خداوند متعال فایده‌ای نداشته و اثرگذار نیست.

مرجع تقلید شیعیان گفت: اعتقاد بر خداوند متعال رأس تمام امور است و دراین‌بین نحوه تعامل وزندگی حاکمان در دین پذیری اجتماعی بسیار تأثیرگذار است چراکه تأثیرپذیری و الگو گیری مردم از حاکمان و علمای جامعه بسیار زیاد است.

استاد برجسته حوزه علمیه با تأکید بر ضرورت شایسته‌سالاری در انتصاب پست‌ها و جایگاه‌های مختلف عنوان کرد: باید مسئولانی را در جایگاه‌های مختلف قرار دهیم که اعتقاد راسخی به خداوند متعال و انقلاب اسلامی داشته باشد تا از این طریق صدمه‌ای به اعتقادات و باورهای جامعه ایجاد نشود.

آیت‌الله علوی گرگانی با اشاره به اهمیت استفاده از تجربه‌های موفق کشورهای دیگر ادامه داد: باید از برخی تجربه‌های موفق غرب برای تربیت قوی اخلاقی و آموزشی دانش آموزان استفاده کرد، آموزش‌وپرورش باید در پرورش و تربیت دانش آموزان همت بیشتری به خرج داده و انسان‌های کارآمدی را تحویل جامعه دهد.

مرجع تقلید شیعیان بیان کرد: آموزش‌وپرورش باید دانش آموزان را با عمل مثبت خود به‌سوی کارهای خیر و اعمال نیکو دعوت کند، دعوت غیرزبانی مهم‌ترین و تأثیرگذارترین نحوه امربه‌معروف و نهی از منکر در بین اجتماع است.

وی ادامه داد: آموزش‌وپرورش باید تربیت نسل نو را در قالب آموزه‌های اهل‌بیت(ع) انجام داده و آن‌ها را نسبت به این امور مأنوس کند، آموزش‌وپرورش مسئولیت بزرگی برای تربیت انسان‌های تاریخ‌ساز دارد.

انتهای پیام  /

مدیران و مربیان مرتبط با برنامه ستاد همکاریها گرد هم آمدند

ثمره تعلیم و تربیت بهره مندی از برکات درخت طوبی است

بالندگی نسل آینده در گرو حفظ حرمت معلمان است

شخصیت امام مهدی عج از نگاه اهل بیت علیهم السلام و فضیلت منتظران ظهور

درسهای تربیتی زندگی از محضر حضرت علی اکبر

جوانان ما،یک دوره پر نور و شکوفایی را سپری می کنند

انتظار پیامبر اسلام و اهل بیت علیهم السلام از جوانان امروز

امام جمعه گرگان هزینه ساخت دو مدرسه در آق قلا و گمیشان را تقبل کرد

بشارت بهشت به کسانی که جلوی "ضرر" سیل را می گیرند

نقش آموزش و پرورش در فرهنگ سازی اقتصاد مقاومتی بی بدیل است

بررسی ها نشان می دهد مدارس طرح امین آسیب های اجتماعی را کنترل کرده اند

یک هزار و 500 دانش آموز با ویژگی های منتظران امام مهدی "عج" آشنا می شوند

از ظرفیت طلاب بومی برای پیوند مسجد ومدرسه بهره می بریم

جلوه های اهمیت تشکیل ستاد همکاریها/تشکیل شورای فقهی تعلیم و تربیت وهیئت اندیشه ورز در آینده نزدیک

اولین مدرسه حج روحانیون اهل سنت کشور افتتاح شد

نشست اعضای قطب 5 ستاد همکاریها در سال 98 برگزار شد

دست هایی که ملکوتی شدند

نگاه تربیتی رسانه ها به اخبار ستاد همکاریها

پاسدار از نگاه رسول اعظم اسلام و امام علی علیه السلام

امام حسین علیه السلام، گوهر بى بديل آفرينش