امروز : 1398/02/04
2019-04-24
شناسه خبر : 10829
تاریخ انتشار : 1397/07/21 14:31
حوزه علمیه خواهران آماده همکاری برای افزایش مهارت‌های خانواده در دختران دانش‌آموز است / تحصیل هفت میلیون دانش‌آموز دختر در مدارس

معاون فرهنگی تبلیغی حوزه‌ علمیه خواهران

حوزه علمیه خواهران آماده همکاری برای افزایش مهارت‌های خانواده در دختران دانش‌آموز است / تحصیل هفت میلیون دانش‌آموز دختر در مدارس

معاون فرهنگی تبلیغی حوزه‌ علمیه خواهران ،آمادگی این حوزه‌های را برای افزایش مهارت‌های خانواده در میان دختران دانش‌آموز اعلام کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه ستاد همکاری ها ،خانم ظهیری در دیدار خانم مینایی مشاور وزیر و مدیرکل دفتر امور زنان وزارت آموزش و پرورشبا اشاره به اینکه درس‌های فعلی آموزش و پرورش مهارت‌های کافی خانواده را به دختران منتقل نمی‌کند، گفت: یکی از موارد تعامل حوزه‌های علمیه خواهران با وزارت آموزش و پرورش می‌تواند افزایش مهارت‌های خانواده در میان دختران باشد.

*راه‌اندازی برخی رشته‌های تخصصی مرتبط با آموزش‌های زندگی

وی با اشاره به راه‌اندازی برخی رشته‌های تخصصی مرتبط با آموزش‌های زندگی در حوزه‌های علمیه خواهرن یادآور شد: اهمیت همکاری میان حوزه‌های علمیه و وزارت آموزش و پرورش در میان دختران بیش از پسران است.

معاون فرهنگی تبلیغی حوزه‌های علمیه خواهران با بیان اینکه مقدمه تحصیلات تکمیلی در آموزش و پرورش چیده می‌شود، اظهار کرد: بعد از خانواده، آموزش و پرورش مهم‌ترین نهادی است که ارزش‌های فرهنگی را به فرد منتقل می‌کند.

وی خواستار افزایش ارتباط میان حوزه‌ علمیه خواهران و آموزش و پرورش شد و افزود: تاثیرگذاری دختران بر جامعه بیش از پسران است.

*آموزش‌های خانواده را به آموزش‌ها اضافه کنیم

ظهیری با اشاره به اینکه برخی از دختران در دوره تحصیلی متوسطه متاهل می‌شوند،‌ خاطرنشان کرد: ضروری است دروس به دروس فعلی آموزش و پرورش بسنده نکنیم و آموزش‌های خانواده را به آموزش‌ها اضافه کنیم.

* 7میلیون دختر دانش‌آموز در مدارس به تحصیل اشتغال دارند

در این دیدار خانم مینایی مشاور وزیر و مدیرکل دفتر امور زنان وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه نیمی از کارمندان دولتی خانم در این وزارتخانه شاغل هستند و 7 میلیون دختر دانش‌آموز در مدارس به تحصیل اشتغال دارند، ادامه داد: تقریبا تمام دختران کشور از دالان آموزش و پرورش عبور می‌کنند.

وی با بیان اینکه عقب‌ماندگی‌های تاریخی زنان باید جبران شود، ادامه داد:‌ در حال حاضر 98 درصد دختران دوره آموزش ابتدایی را طی می‌کنند، اما این میزان وقتی به متوسطه دوم می‌رسد، 20 درصد از دختران دوره تحصیلی متوسطه دوم را طی نمی‌کنند.

*آموزش‌های قبل از ازدواج را به یک تکلیف قانونی

مینایی با بیان اینکه دختران در کتاب‌های درسی با وظایف خانواده چندان آشنا نمی‌شوند، خاطرنشان کرد: به دنبال آن هستیم که آموزش‌های قبل از ازدواج را به یک تکلیف قانونی در آموزش و پرورش تبدیل کنیم.

وی با تاکید بر ضرورت افزایش مشارکت اجتماعی دختران گفت: از جمله مسائلی که نیازمند یاری حوزه‌های علمیه هستیم، افزایش خودمراقبتی دختران است.

مدیران و مربیان مرتبط با برنامه ستاد همکاریها گرد هم آمدند

ثمره تعلیم و تربیت بهره مندی از برکات درخت طوبی است

بالندگی نسل آینده در گرو حفظ حرمت معلمان است

شخصیت امام مهدی عج از نگاه اهل بیت علیهم السلام و فضیلت منتظران ظهور

درسهای تربیتی زندگی از محضر حضرت علی اکبر

جوانان ما،یک دوره پر نور و شکوفایی را سپری می کنند

انتظار پیامبر اسلام و اهل بیت علیهم السلام از جوانان امروز

امام جمعه گرگان هزینه ساخت دو مدرسه در آق قلا و گمیشان را تقبل کرد

بشارت بهشت به کسانی که جلوی "ضرر" سیل را می گیرند

نقش آموزش و پرورش در فرهنگ سازی اقتصاد مقاومتی بی بدیل است

بررسی ها نشان می دهد مدارس طرح امین آسیب های اجتماعی را کنترل کرده اند

یک هزار و 500 دانش آموز با ویژگی های منتظران امام مهدی "عج" آشنا می شوند

از ظرفیت طلاب بومی برای پیوند مسجد ومدرسه بهره می بریم

جلوه های اهمیت تشکیل ستاد همکاریها/تشکیل شورای فقهی تعلیم و تربیت وهیئت اندیشه ورز در آینده نزدیک

اولین مدرسه حج روحانیون اهل سنت کشور افتتاح شد

نشست اعضای قطب 5 ستاد همکاریها در سال 98 برگزار شد

دست هایی که ملکوتی شدند

نگاه تربیتی رسانه ها به اخبار ستاد همکاریها

پاسدار از نگاه رسول اعظم اسلام و امام علی علیه السلام

امام حسین علیه السلام، گوهر بى بديل آفرينش