امروز : 1397/11/04
2019-01-24
شناسه خبر : 10829
تاریخ انتشار : 1397/07/21 14:31
حوزه علمیه خواهران آماده همکاری برای افزایش مهارت‌های خانواده در دختران دانش‌آموز است / تحصیل هفت میلیون دانش‌آموز دختر در مدارس

معاون فرهنگی تبلیغی حوزه‌ علمیه خواهران

حوزه علمیه خواهران آماده همکاری برای افزایش مهارت‌های خانواده در دختران دانش‌آموز است / تحصیل هفت میلیون دانش‌آموز دختر در مدارس

معاون فرهنگی تبلیغی حوزه‌ علمیه خواهران ،آمادگی این حوزه‌های را برای افزایش مهارت‌های خانواده در میان دختران دانش‌آموز اعلام کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه ستاد همکاری ها ،خانم ظهیری در دیدار خانم مینایی مشاور وزیر و مدیرکل دفتر امور زنان وزارت آموزش و پرورشبا اشاره به اینکه درس‌های فعلی آموزش و پرورش مهارت‌های کافی خانواده را به دختران منتقل نمی‌کند، گفت: یکی از موارد تعامل حوزه‌های علمیه خواهران با وزارت آموزش و پرورش می‌تواند افزایش مهارت‌های خانواده در میان دختران باشد.

*راه‌اندازی برخی رشته‌های تخصصی مرتبط با آموزش‌های زندگی

وی با اشاره به راه‌اندازی برخی رشته‌های تخصصی مرتبط با آموزش‌های زندگی در حوزه‌های علمیه خواهرن یادآور شد: اهمیت همکاری میان حوزه‌های علمیه و وزارت آموزش و پرورش در میان دختران بیش از پسران است.

معاون فرهنگی تبلیغی حوزه‌های علمیه خواهران با بیان اینکه مقدمه تحصیلات تکمیلی در آموزش و پرورش چیده می‌شود، اظهار کرد: بعد از خانواده، آموزش و پرورش مهم‌ترین نهادی است که ارزش‌های فرهنگی را به فرد منتقل می‌کند.

وی خواستار افزایش ارتباط میان حوزه‌ علمیه خواهران و آموزش و پرورش شد و افزود: تاثیرگذاری دختران بر جامعه بیش از پسران است.

*آموزش‌های خانواده را به آموزش‌ها اضافه کنیم

ظهیری با اشاره به اینکه برخی از دختران در دوره تحصیلی متوسطه متاهل می‌شوند،‌ خاطرنشان کرد: ضروری است دروس به دروس فعلی آموزش و پرورش بسنده نکنیم و آموزش‌های خانواده را به آموزش‌ها اضافه کنیم.

* 7میلیون دختر دانش‌آموز در مدارس به تحصیل اشتغال دارند

در این دیدار خانم مینایی مشاور وزیر و مدیرکل دفتر امور زنان وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه نیمی از کارمندان دولتی خانم در این وزارتخانه شاغل هستند و 7 میلیون دختر دانش‌آموز در مدارس به تحصیل اشتغال دارند، ادامه داد: تقریبا تمام دختران کشور از دالان آموزش و پرورش عبور می‌کنند.

وی با بیان اینکه عقب‌ماندگی‌های تاریخی زنان باید جبران شود، ادامه داد:‌ در حال حاضر 98 درصد دختران دوره آموزش ابتدایی را طی می‌کنند، اما این میزان وقتی به متوسطه دوم می‌رسد، 20 درصد از دختران دوره تحصیلی متوسطه دوم را طی نمی‌کنند.

*آموزش‌های قبل از ازدواج را به یک تکلیف قانونی

مینایی با بیان اینکه دختران در کتاب‌های درسی با وظایف خانواده چندان آشنا نمی‌شوند، خاطرنشان کرد: به دنبال آن هستیم که آموزش‌های قبل از ازدواج را به یک تکلیف قانونی در آموزش و پرورش تبدیل کنیم.

وی با تاکید بر ضرورت افزایش مشارکت اجتماعی دختران گفت: از جمله مسائلی که نیازمند یاری حوزه‌های علمیه هستیم، افزایش خودمراقبتی دختران است.

برگزاری گفتمانهای دینی در شهرستانهای هرمزگان

دوره آموزشی طلاب وظیفه از سه استان

سه رکن بنیادین در نهاد خانواده مکتبي /خانواده صالح زيرساخت سلامت اجتماعي

انتشار بولتن الکترونیکی ستاد همکاری ها در آیینه رسانه ها ویژه «دی‌ماه»

جلسه تفسیر قرآن توسط نماینده ولی فقیه

مدیران کل آموزش و پرورش و تبلیغات اسلامی کردستان تفاهم نامه همکاری امضا کردند

مشکل امروز دنیا انحراف علم از اخلاق است/ راه‌های نرفته برای فرهنگ سازی اقامه نماز

دغدغه های طلاب وظیفه برای حضوری موثر در آموزش و پرورش

مهارت آموزی شرط عبورازپیچیدگی‌های تربیتی نسل جدید

مادر بمان! سرهايمان طاقت گرد يتيمى ندارد

آماده همکاری با آموزش و پرورش برای تکمیل بحث خانواده در سند تحول بنیادین هستیم.

تفقه در دین و مهارت های لازم، شرط موفقیت یک روحانی فاضل در مدارس است

سند تحول بنیادین نقشه راه رسیدن به حیات طیبه است

هجمه‌های فرهنگی دشمن تمدن ایران را نشانه گرفته است

گردهمایی یکهزارنفری مدارس طرح امین

مهم‌ترین پشتوانه روحانیون مدارس معاونان پرورشی هستند/ اگر پویا نباشیم مردم پراکنده می شوند

سه شرط موفقیت طلاب دریک مدرسه آموزشی

ظرفیتهای بی بدیل حوزه علمیه خواهران برای تحقق سند تحول بنیادین

ارتباط مساجد و مدارس بستر انقلاب فرهنگی را فراهم می کند