امروز : 1397/09/24
2018-12-15
شناسه خبر : 10821
تاریخ انتشار : 1397/07/17 14:54
رونمایی از کتاب‌های مزین به نام شهید حججی و تمبر مؤلفان کتب درسی

با حضور وزیر آموزش و پرورش صورت گرفت؛

رونمایی از کتاب‌های مزین به نام شهید حججی و تمبر مؤلفان کتب درسی

درسیزدهمین همایش تجلیل از مؤلفان و پدیدآورندگان مواد و رسانه‌های آموزشی، از کتاب‌های مزین به نام شهید حججی و تمبر مؤلفان کتب درسی رونمایی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه ستاد همکاری ها  سیزدهمین همایش تجلیل از مؤلفان و پدیدآورندگان مواد و رسانه‌های آموزشی و یادواره شهید محسن حججی با حضور سید محمد بطحایی وزیر آموزش‌وپرورش در باغ موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد. 

تقدیر از حسن انتخاب نام‌گذاری این  همایش

سید محمد بطحایی با اشاره به حسن انتخاب نام‌گذاری این  همایش به نام و یاد شهید محسن حججی، اظهار داشت: دستاوردی که در ایام دفاع مقدس به دست آوردیم سرمایه بقا برای نظام جمهوری اسلامی‌شده است و ایران باوجوداین سرمایه ملی روزبه‌روز پیشرفت و توسعه خود را شاهد است.

گرامیداشت هفته ملی کودک

وی افزود: تقارن خوب دیگر این همایش با گرامیداشت هفته ملی کودک است، چراکه آموزش کودکان موضوعی است که بخشی از دغدغه صاحب‌نظران تعلیم و تربیت است و در فرایند نظام تعلیم و تربیت یکی از مهم‌ترین ارکان برنامه درسی و فرایند یاددهی و یادگیری تلقی می‌شود.


هیچ نظام دیگری نباید به رقابت باآموزش‌وپرورش بپردازد

بطحایی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری تأکیددارند که نظام تعلیم و تربیت رسمی کشور ،نظام آموزش‌وپرورش است و هیچ نظام دیگری نباید به رقابت باآموزش‌وپرورش بپردازد.

وی در ادامه گفت: یکی از دلایل رونق بازار مؤسسات غیرحرفه‌ای ضعفی است که ما در محتوای کتاب‌های درسی داریم و به همین دلیل فضایی در مدارس ایجادشده است که اگر دانش‌آموزی نمره ۲۰گرفت ،دانش‌آموز خوبی تلقی می‌شود و اگر نمرات دیگری داشته باشد در دسته‌بندی دیگری قرار می‌گیرد و متأسفانه اهداف پرورشی به نفع اهداف آموزشی هزینه شده است و در سبد یادگیری سهم اهداف پرورشی به‌شدت کاهش‌یافته است.

 *خانواده‌ها به‌عنوان مهمترین ارکان تغییر 

بطحایی تصریح کرد: آموزش‌وپرورش باید بر اساس نظام نوین آموزشی، آموزه‌های دینی و دستورات تعلیم و تربیت نوین که در کتاب‌های جدید علوم تربیتی تجویزشده است، باشد و خانواده‌ها به‌عنوان یکی از مهم‌ترین ارکان تغییر با این گفتمان آشنا شوند

 وی افزود؛ باید پذیرفته شود که دانش‌آموز زمانی موفق است که در کنار آموزش؛ اخلاق و مهارت هم داشته باشد و همه ما باید تلاش کنیم تا آموزش‌وپرورش را به مسیر اصلی برگردانیم.

در ادامه این همایش ،سرپرست سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارتخانه ، بابیان اینکه در کتب درسی، محتواهایی همچون نماز، اهل‌بیت (ع)، سبک و آداب زندگی، معیشت، مهارت‌آموزی، انقلاب، دفاع مقدس و... آمده است خاطرنشان کرد: بسته‌های آموزشی در فرایندهای چندساله با حضور قریب به هفتصد نفر از مؤلفان و صاحب‌نظران آموزشی تدوین و تهیه‌شده است 

تدوین هرساله کتاب‌های درسی دوپایه با مفاد سند تحول بنیادین

دکتر تورانی  افزود؛ از سال ۱۳۹۲هرساله کتاب‌های درسی دوپایه با مفاد سند تحول بنیادین و مطابق با برنامه درسی و با هماهنگی پژوهشکده مطالعات آموزش‌وپرورش تألیف و تهیه‌شده است.

تورانی گفت: ۲۰۰عنوان کتاب در دوره متوسطه دوم و ۱۱۰۰عنوان در کل دوره‌های تحصیلی داریم

 وی خاطر نشان ساخت ؛ هرچند راه طولانی  تا نقطه مطلوب داریم، اما قدر داشته‌ها را می‌دانیم و تلاش می‌کنیم تا برای رسیدن به نقطه مطلوب فاصله کمتر شودو اصرار داریم  در سازمان ،تحول عمیقی در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری و اسناد بالادستی رقم بزنیم.

فراخوان یادواره شهید حججی

شایان ذکر است، در این همایش از 33 اثر برگزیده دانش آموزان، معلمان و دانشگاهیان در فراخوان یادواره شهید حججی تجلیل به عمل آمد و در فراخوانی که سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با موضوع گرامیداشت مقام شهید محسن حججی اعلام کرده بود، علاقه‌مندان  آثار خود را در زمینه‌های مختلف شعر، داستان، نقاشی، مقاله و...به دبیرخانه ارسال نمودند .

اعضای کمیته همکاریهای بابل گرد هم آمدند

فرهنگیان به کمک حمایت از کالای ایرانی می آیند

نشست صمیمی دانش آموزان با امام جمعه یاسوج

از مسئولیت هفته نامه پرتیراژ"نگاه"تا تشکیل ستاد معرفت اهل بیت علیهم السلام

دوره توانمندسازی مدیران مدارس تهران برای ترویج فرهنگ اقامه نماز

برگزاری دوره های آموزشی احکام نماز و وضو در مدارس شهرستان تفرش

ارزش های انقلاب در سایه تعلیم و تربیت حفظ می شود

"طرح امین" نمونه بارز همکاری حوزه علمیه و آموزش و پرورش است

مدارس طرح امین در راستای ساحت اعتقادی،عبادی و اخلاقی سند تحول بنیادین است

نیم نگاهی به دیدگاههای معاونین حوزه در خصوص همکاریها

حیات و ارتقا ستاد درگرو همراهی مسئولان هر دونهاد است

وزیرآموزش وپرورش معتقد به اصول اسلام و تعامل با حوزه است/ کارنامه ستاد همکاریها قابل قبول است

گفتمان دینی با موضوع «نماز وسلامت روان» در آشتیان

دوره توانمندسازی ائمه جماعات مدارس« طرح مفتاح» در شهرضا برگزارشد

حکم انتصاب دبیرجدید ستاد همکاریهای حوزه و آموزش و پرورش ابلاغ شد

گزارش تصویری/معارفه‌ی دبیر جدید ستاد همکاری‌ها در شورای معاونین مرکز مدیریت حوزه‌های علمیّه

دوره آموزشی توانمندسازی سازی معلّمان کلاس سوم ابتدایی شهرستان تیران اصفهان

از تعطیلی مهم ترین سخنرانی تاریخ عصرما تا آخرین نماز امام خمینی

آموزش و پرورش مدارس را به نمازخوانی نوجوانان مزین کند

عزت کشور در گرو آموزش و پرورش پویا است