امروز : 1397/12/01
2019-02-20
شناسه خبر : 10821
تاریخ انتشار : 1397/07/17 14:54
رونمایی از کتاب‌های مزین به نام شهید حججی و تمبر مؤلفان کتب درسی

با حضور وزیر آموزش و پرورش صورت گرفت؛

رونمایی از کتاب‌های مزین به نام شهید حججی و تمبر مؤلفان کتب درسی

درسیزدهمین همایش تجلیل از مؤلفان و پدیدآورندگان مواد و رسانه‌های آموزشی، از کتاب‌های مزین به نام شهید حججی و تمبر مؤلفان کتب درسی رونمایی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه ستاد همکاری ها  سیزدهمین همایش تجلیل از مؤلفان و پدیدآورندگان مواد و رسانه‌های آموزشی و یادواره شهید محسن حججی با حضور سید محمد بطحایی وزیر آموزش‌وپرورش در باغ موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد. 

تقدیر از حسن انتخاب نام‌گذاری این  همایش

سید محمد بطحایی با اشاره به حسن انتخاب نام‌گذاری این  همایش به نام و یاد شهید محسن حججی، اظهار داشت: دستاوردی که در ایام دفاع مقدس به دست آوردیم سرمایه بقا برای نظام جمهوری اسلامی‌شده است و ایران باوجوداین سرمایه ملی روزبه‌روز پیشرفت و توسعه خود را شاهد است.

گرامیداشت هفته ملی کودک

وی افزود: تقارن خوب دیگر این همایش با گرامیداشت هفته ملی کودک است، چراکه آموزش کودکان موضوعی است که بخشی از دغدغه صاحب‌نظران تعلیم و تربیت است و در فرایند نظام تعلیم و تربیت یکی از مهم‌ترین ارکان برنامه درسی و فرایند یاددهی و یادگیری تلقی می‌شود.


هیچ نظام دیگری نباید به رقابت باآموزش‌وپرورش بپردازد

بطحایی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری تأکیددارند که نظام تعلیم و تربیت رسمی کشور ،نظام آموزش‌وپرورش است و هیچ نظام دیگری نباید به رقابت باآموزش‌وپرورش بپردازد.

وی در ادامه گفت: یکی از دلایل رونق بازار مؤسسات غیرحرفه‌ای ضعفی است که ما در محتوای کتاب‌های درسی داریم و به همین دلیل فضایی در مدارس ایجادشده است که اگر دانش‌آموزی نمره ۲۰گرفت ،دانش‌آموز خوبی تلقی می‌شود و اگر نمرات دیگری داشته باشد در دسته‌بندی دیگری قرار می‌گیرد و متأسفانه اهداف پرورشی به نفع اهداف آموزشی هزینه شده است و در سبد یادگیری سهم اهداف پرورشی به‌شدت کاهش‌یافته است.

 *خانواده‌ها به‌عنوان مهمترین ارکان تغییر 

بطحایی تصریح کرد: آموزش‌وپرورش باید بر اساس نظام نوین آموزشی، آموزه‌های دینی و دستورات تعلیم و تربیت نوین که در کتاب‌های جدید علوم تربیتی تجویزشده است، باشد و خانواده‌ها به‌عنوان یکی از مهم‌ترین ارکان تغییر با این گفتمان آشنا شوند

 وی افزود؛ باید پذیرفته شود که دانش‌آموز زمانی موفق است که در کنار آموزش؛ اخلاق و مهارت هم داشته باشد و همه ما باید تلاش کنیم تا آموزش‌وپرورش را به مسیر اصلی برگردانیم.

در ادامه این همایش ،سرپرست سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارتخانه ، بابیان اینکه در کتب درسی، محتواهایی همچون نماز، اهل‌بیت (ع)، سبک و آداب زندگی، معیشت، مهارت‌آموزی، انقلاب، دفاع مقدس و... آمده است خاطرنشان کرد: بسته‌های آموزشی در فرایندهای چندساله با حضور قریب به هفتصد نفر از مؤلفان و صاحب‌نظران آموزشی تدوین و تهیه‌شده است 

تدوین هرساله کتاب‌های درسی دوپایه با مفاد سند تحول بنیادین

دکتر تورانی  افزود؛ از سال ۱۳۹۲هرساله کتاب‌های درسی دوپایه با مفاد سند تحول بنیادین و مطابق با برنامه درسی و با هماهنگی پژوهشکده مطالعات آموزش‌وپرورش تألیف و تهیه‌شده است.

تورانی گفت: ۲۰۰عنوان کتاب در دوره متوسطه دوم و ۱۱۰۰عنوان در کل دوره‌های تحصیلی داریم

 وی خاطر نشان ساخت ؛ هرچند راه طولانی  تا نقطه مطلوب داریم، اما قدر داشته‌ها را می‌دانیم و تلاش می‌کنیم تا برای رسیدن به نقطه مطلوب فاصله کمتر شودو اصرار داریم  در سازمان ،تحول عمیقی در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری و اسناد بالادستی رقم بزنیم.

فراخوان یادواره شهید حججی

شایان ذکر است، در این همایش از 33 اثر برگزیده دانش آموزان، معلمان و دانشگاهیان در فراخوان یادواره شهید حججی تجلیل به عمل آمد و در فراخوانی که سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با موضوع گرامیداشت مقام شهید محسن حججی اعلام کرده بود، علاقه‌مندان  آثار خود را در زمینه‌های مختلف شعر، داستان، نقاشی، مقاله و...به دبیرخانه ارسال نمودند .

دست های مردم از نگاه پیامبرعظیم الشان اسلام

نماز با معرفت انسان را از سقوط شخصیتی نجات میدهد

دوره توانمند سازی مدیران و معاونین مدارس استان کرمانشاه برگزار شد

یک روحانی سرپرست معاونت پرورشی و فرهنگی استان ایلام شد

دوره توانمند سازی طلاب و معلمان آموزش و پرورش کردستان برگزار شد

قلک هایی از جنس ارادت به اهل بیت علیهم السلام

تداوم راه شهید ایرانمنش منوط به تربیت دانش آموزانی در خط انبیااست

آموزش و پرورش روی کمک حوزه های علمیه حساب باز کرده است.

همایش مدرسه تربیتی امام موسی صدر برگزار می شود

ویدیو/ افزایش سطح کیفی برنامه های تربیتی مدارس با همکاری حوزه های علمیه

هفتصد و 70 کارگاه آموزشی گفتمان دینی در مدارس با همکاری حوزه علمیه

سند تحول بنیادین میثاق تعلیم و تربیت اسلامی است

ستاد همکاریهای حوزه و آموزش و پرورش اتاق اندیشه ورزی تعلیم و تربیت اسلامی است

چندرسانه‌ای/سفر مشاور عالی وزیر آموزش و پرورش و دبیر ستاد همکاری‌ها به استان گلستان

محور برنامه های کمیته همکاری ها، سند تحول بنیادین است

کمیته همکاری ها ظرفیت خوبی برای فعالیت های اثر گذار در آموزش و پرورش است

... به جوانان عزیزم؛ در آغاز فصل جدید جمهوری اسلامی

ترمیم برخی عملکردها با توسل به حوزه و دانشگاه امکان پذیر است

کتابخانه مدرسه باقر العلوم ناحیه یک تبریز افتتاح شد

باید آموزش های خود را بومی سازی کنیم/ انسان بدون برنامه، کارنامه نخواهد داشت