امروز : 1398/03/29
2019-06-19
شناسه خبر : 10789
تاریخ انتشار : 1397/07/09 11:37
نشست کمیته همکاری‌های حوزه و آموزش و پرورش استان قم  برگزار شد.

به ریاست امام جمعه قم وبا حضور مشاور عالی وزیر

نشست کمیته همکاری‌های حوزه و آموزش و پرورش استان قم برگزار شد.

15 نشست تخصصی را با حضور بزرگان و فضلای حوزه‌های علمیه برگزار کرده‌ایم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه ستاد همکاری ها  ، نشست کمیته همکاری‌های حوزه و آموزش و پرورش استان قم صبح امروز نهم مهر ماه  به  ریاست آیت‌الله سید محمد سعیدی امام‌جمعه قم و حضور حجت الاسلام والمسلمیت سید مجتبی ملکی  مشاور عالی وزیر و دبیر ستاد همکاری ها و جمعی از مدیران و مسئولان استان در سالن محراب شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها  برگزار شد.

در این نشست حجت‌الاسلام والمسلمین عباس اسکندری مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم با اشاره به اینکه حمایت از دارالقرآن‌های آموزش و پرورش را دنبال می‌کنیم، گفت: اکنون در حال اجرای آزمایشی طرح سفینه‌النجات هستیم تا بتوانیم ارتباط میان خانه، مدرسه و مسجد را به شیوه مطلوب برقرار کرده و تقویت معنویت دانش‌آموزان را رقم بزنیم.

وی با بیان اینکه در قم مشکل کمبود نیروی انسانی طلبه داریم، اضافه کرد: شبهات دینی و مباحث دینی مورد نیاز جوانان را به جز روحانی که دارای مهارت‌های تبلیغی است نمی‌تواند حل کند و ما اعتقاد داریم که روحانیت پاسخ‌گوی نیازهای دینی و تبلیغی نسل جوان است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم بر لزوم حضور روحانیون تاثیرگذار در مدارس تاکید کرد و گفت: باید مبلغی از محل اعتبارات استان قم برای فعالیت‌های تبلیغی و دینی در مدارس آموزش و پرورش اختصاص داده شود و در این راستا نیز باید از ظرفیت شخصیت‌های تاثیرگذار از جمله ائمه‌جمعه استفاده شود.

وی با اشاره به اینکه در مورد نسل جوان و نیازهای دینی آن‌ها با بحران‌های مختلفی روبرو هستیم، عنوان کرد: رفع این بحران‌ها فقط بر عهده یک مجموعه خاص نیست به همین علت همه مجموعه‌های فرهنگی، تربیتی و دینی باید در میدان حضور داشته باشند.

*هزار و 500 دانش‌آموز طی سال جدید در حوزه‌های علمیه ثبت‌نام کرده‌اند

حمیدرضا شیخ الاسلام مدیرکل آموزش و پرورش استان قم نیز طی سخنانی با اشاره به اینکه امسال جمعیت دانش‌آموزان استان قم از 242 هزار نفر به 255 نفر افزایش یافته است، اظهار کرد: تاکنون گزارشی از خالی بودن کلاس‌های مدارس نداریم.

وی اضافه کرد: با همکاری معاونت تبلیغ حوزه علمیه استان قم در راستای اجرای طرح تبلیغی امین به دنبال سرفصل‌های مورد نیاز هستیم تا بتوانیم محتوای ارائه شده توسط روحانیون را به شیوه مطلوبی هم‌سو کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قم با بیان اینکه این اداره‌کل در راستای ایجاد و توسعه مدارس معارف علوم اسلامی آماده همکاری است، تصریح کرد: ما برای معرفی یک مدرسه شاخص در رشته معارف علوم اسلامی آمادگی داریم تا دانش‌آموزان پایه نهم بتوانند در این مدرسه ثبت‌نام کنند.

وی با اشاره به اینکه 20 طلبه سرباز در سال گذشته جذب شدند، عنوان کرد: 15 نشست تخصصی را با حضور بزرگان و فضلای حوزه‌های علمیه برگزار کرده‌ایم، سال گذشته 20 هزار دانش‌آموز با مراجع تقلید دیدار کردند و امسال نیز 25 هزار دانش‌آموز دیگر با مراجع دیدار خواهند کرد.

شیخ الاسلام خاطرنشان کرد: تاکنون در سال 97، یکهزار و 500 دانش‌آموز بعد از گذراندن پایه نهم تحصیلی خود در مدارس آموزش و پرورش در حوزه‌های علمیه ثبت‌نام کرده‌اند.

وی از اجرای طرح تبلیغی شمیم در مدارس دختران با همکاری جامعه‌الزهرا و طرح تبلیغی امین در مدارس پسرانه یاد کرد و گفت: امسال این طرح‌ها در بیش از 100 مدرسه اجرا می‌شود اما امیدواریم در راستای این فعالیت‌های تبلیغی از ظرفیت‌های مختلف استفاده کنیم.

مدیر کل آموزش و پرورش قم با اشاره به اینکه بسترسازی حضور روحانیون در هزار و 400 واحد آموزشی شهر مقدس قم کار سختی است، عنوان کرد: هر چند ما در این راستا از اعتبارات اداره‌کل استفاده کرده‌ایم اما امیدواریم سازمان تبلیغات اسلامی و اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان نیز مشارکت لازم را داشته باشند.

حجت الاسلام کلانتری دبیر قطب سه کشوری ستاد همکاریها شد

نشست اعضای قطب سه کشوری ستاد همکاریها برگزارشد

معلمان نقش انبیاء را در جامعه امروز عهده دار هستند

تصاویری از نشست قطب یک کشوری ستاد همکاری های حوزه و آموزش و پرورش

نشست اعضای قطب یک کشوری ستاد همکاریها برگزارشد

قم میزبان قطبهای یک و سه ستاد همکاریها

دستگاه تعلیم و تربیت ازاهمیت ویژه ای نزد بزرگان حوزه و نظام برخورداراست

اعضای کمیته همکاریهای نهاوند گرد هم آمدند

نشست کمیته همکاری های شهرستان های استان تهران در ورامین برگزار شد.

گفتمان سازی حلقه مفقوده دستگاه تعلیم و تربیت / ستاد همکاری ها مغز متفکر حوزه و آموزش و پرورش باشد

در عرصه تعلیم و تربیت اسلامی شاهد رویشهای خیره کننده هستیم

دشمن تلاش می کند نسلی که به آن امید بسته ایم را از ما بگیرد

نشست اعضای قطب چهار کشوری ستاد همکاریها آغاز شد

تخریب بقیع داغ جانسوزی که فراموش نمی شود / شفاعت پیامبرنصیب دشمنان اهل بیت نخواهد شد

تقدیر مدیر حوزه های علمیه از اهتمام آموزش و پرورش میبد به بیانیه گام دوم انقلاب

تعلیم و تربیت دینی همواره با نشاط و شادی عجین است /رسالت امروز آموزش و پرورش تحقق سند تحول بنیادین

اعضای قطب چهار کشوری ستاد همکاریها گرد هم می آیند

تمام تلاشم را برای اجرایی کردن سند تحول به کار خواهم گرفت

حوزه علمیه در عرصه ادبیات کودکان چه کرده است؟!

فارسی ۶ دبستان زیر ذره بین یک مرجع تقلید