امروز : 1397/12/01
2019-02-20
شناسه خبر : 10777
تاریخ انتشار : 1397/07/03 14:54
 14 میلیون دانش آموز بر بال ملائک

یاد داشتی برای شاگردان مهر/ علیرضا رحیمی

14 میلیون دانش آموز بر بال ملائک

بار دیگر تعلیم و تربیت بیش از 14 میلیون دانش آموز با صدای ملکوتی آیات وحی که محور و سرفصل نظام تعلیم و تربیت در نظام اسلامی آغاز شد.


ستاد همکاریها / بار دیگر تعلیم و تربیت بیش از 14 میلیون دانش آموز با صدای ملکوتی آیات وحی که محور و سرفصل نظام تعلیم و تربیت در نظام اسلامی آغاز شد.

در نخستین روزمهر  جای جای ایران اسلامی به آسمانیان نورافشانی کرد چرا که فرمود؛ هرگاه در زمین قرآن تلاوت شود آن نقطه  برای آسمانی‌ها نورانی می‌گردد.

در اولین روز مهر  ملائک الهی پر و بال خویش را در کوچه پس کوچه‌های دورترین روستا و خیابان‌های عریض و طویل بزرگترین شهرهای ایران گسترانیدند تا از معلمین و متعلمین این دیار عاشورایی برای حضور در مدرسه و کلاس استقبال کنند که فرمود وقتی کسی برای تربیت دیگران و یا برای تربیت شدن روانه می‌گردد به دلیل عظمت و اهمیت این امر در بارگاه الهی ،ملائکه بال خود را در مسیر او پهن می‌کنند تا از روی بال و پر او گذر کند.

امروز چهلمین میلیون ‌بار بیشتر از دیروز کلمات نورانی «بسم الله الرحمن الرحیم» در فضای عطرآگین با روح شهدای اهواز به پرواز درآمد و خانواده و معلم و دانش‌آموز با این ذکر مقدس روانه کلاس درس و مشق زندگی شدند که فرمود «كُلُّ أمرٍ ذى بالٍ لَم يُذكَر فيهِ بِسمِ اللّهِ فَهُوَ أَبْتَرُ؛» هر امر مهمی که بدون بسم الله الرحمن الرحیم» آغاز گردد ابتر می‌ماند.

آری در اول  مهر  تمام خانواده‌های ایرانی از روستاهای مرزی سرباز تا ماکو از سرخس تا بستان دست به دعا برداشته و گفتند اللَّهُمَّ ارْزُقْنَا تَوْفِيقَ الطَّاعَةِ ...... وَ عَلَى الْمُتَعَلِّمِينَ بِالْجُهْدِ وَ الرَّغْبَةِحدود یک میلیون معلم و مدیر از خدا خواستند که «... واملأ قلوبنا بالعلم والمعرفة»

بیش از یک میلیون و چهارهزار دانش‌آموز برای اولین بار وارد عرصه اجتماعی مدرسه می‌شوند تا درس زندگی را تمرین و برای حضور در زندگی واقعی و پذیرش مسئولیت اجتماعی و اداره جامعه آماده شوند.

در مدارس کشور نماز جماعت به امامت روحانیت معظم، معلمین و یا دانش‌آموزان اقامه شد،آری آغاز  کار مدارس با تلاوت قرآن که منبع و منشا تعلیم و تربیت است و با اقامه نماز که از مهمترین فرائض الهی است به اتمام می‌رسد. لذا باید گفت مهر  بهار تعلیم و تربیت است 

 در این فصل بار دیگر زمینه اجرایی شدن سند تحول بنیادین فراهم می‌شود تا نشانه های بیشتری از حیات طیبه را در صحنه های اجنماعی و در رفتار و کردار متعلمان و معلمان را شاهد باشیم 

کلاس های تئوری ایثار و شهادت در صحنه مدارس شکل میگیرد تا استکبار جهانی رویارویی با خود را موقتی و با تاریخ انقضاء تصور نکند،  بلکه این فرایند که اوج آن در صحنه کربلا به نمایش گذاشته شد تا قیام عدالت گستر جهان ادامه خواهد داشت .

ضمن آرزوی سالی سرشار از موفقیت در عرصه تعلیم و تربیت برای همه دست اندر کاران  امید است با عنایت حضرت حق همه در انجام وظیفه خود موفق شویم.

علیرضا رحیمی معاون پژوهش و برنامه ریزی دبیر خانه ستاد همکاری ها 


دست های مردم از نگاه پیامبرعظیم الشان اسلام

نماز با معرفت انسان را از سقوط شخصیتی نجات میدهد

دوره توانمند سازی مدیران و معاونین مدارس استان کرمانشاه برگزار شد

یک روحانی سرپرست معاونت پرورشی و فرهنگی استان ایلام شد

دوره توانمند سازی طلاب و معلمان آموزش و پرورش کردستان برگزار شد

قلک هایی از جنس ارادت به اهل بیت علیهم السلام

تداوم راه شهید ایرانمنش منوط به تربیت دانش آموزانی در خط انبیااست

آموزش و پرورش روی کمک حوزه های علمیه حساب باز کرده است.

همایش مدرسه تربیتی امام موسی صدر برگزار می شود

ویدیو/ افزایش سطح کیفی برنامه های تربیتی مدارس با همکاری حوزه های علمیه

هفتصد و 70 کارگاه آموزشی گفتمان دینی در مدارس با همکاری حوزه علمیه

سند تحول بنیادین میثاق تعلیم و تربیت اسلامی است

ستاد همکاریهای حوزه و آموزش و پرورش اتاق اندیشه ورزی تعلیم و تربیت اسلامی است

چندرسانه‌ای/سفر مشاور عالی وزیر آموزش و پرورش و دبیر ستاد همکاری‌ها به استان گلستان

محور برنامه های کمیته همکاری ها، سند تحول بنیادین است

کمیته همکاری ها ظرفیت خوبی برای فعالیت های اثر گذار در آموزش و پرورش است

... به جوانان عزیزم؛ در آغاز فصل جدید جمهوری اسلامی

ترمیم برخی عملکردها با توسل به حوزه و دانشگاه امکان پذیر است

کتابخانه مدرسه باقر العلوم ناحیه یک تبریز افتتاح شد

باید آموزش های خود را بومی سازی کنیم/ انسان بدون برنامه، کارنامه نخواهد داشت