امروز : 1397/07/24
2018-10-16
شناسه خبر : 10777
تاریخ انتشار : 1397/07/03 14:54
 14 میلیون دانش آموز بر بال ملائک

یاد داشتی برای شاگردان مهر/ علیرضا رحیمی

14 میلیون دانش آموز بر بال ملائک

بار دیگر تعلیم و تربیت بیش از 14 میلیون دانش آموز با صدای ملکوتی آیات وحی که محور و سرفصل نظام تعلیم و تربیت در نظام اسلامی آغاز شد.


ستاد همکاریها / بار دیگر تعلیم و تربیت بیش از 14 میلیون دانش آموز با صدای ملکوتی آیات وحی که محور و سرفصل نظام تعلیم و تربیت در نظام اسلامی آغاز شد.

در نخستین روزمهر  جای جای ایران اسلامی به آسمانیان نورافشانی کرد چرا که فرمود؛ هرگاه در زمین قرآن تلاوت شود آن نقطه  برای آسمانی‌ها نورانی می‌گردد.

در اولین روز مهر  ملائک الهی پر و بال خویش را در کوچه پس کوچه‌های دورترین روستا و خیابان‌های عریض و طویل بزرگترین شهرهای ایران گسترانیدند تا از معلمین و متعلمین این دیار عاشورایی برای حضور در مدرسه و کلاس استقبال کنند که فرمود وقتی کسی برای تربیت دیگران و یا برای تربیت شدن روانه می‌گردد به دلیل عظمت و اهمیت این امر در بارگاه الهی ،ملائکه بال خود را در مسیر او پهن می‌کنند تا از روی بال و پر او گذر کند.

امروز چهلمین میلیون ‌بار بیشتر از دیروز کلمات نورانی «بسم الله الرحمن الرحیم» در فضای عطرآگین با روح شهدای اهواز به پرواز درآمد و خانواده و معلم و دانش‌آموز با این ذکر مقدس روانه کلاس درس و مشق زندگی شدند که فرمود «كُلُّ أمرٍ ذى بالٍ لَم يُذكَر فيهِ بِسمِ اللّهِ فَهُوَ أَبْتَرُ؛» هر امر مهمی که بدون بسم الله الرحمن الرحیم» آغاز گردد ابتر می‌ماند.

آری در اول  مهر  تمام خانواده‌های ایرانی از روستاهای مرزی سرباز تا ماکو از سرخس تا بستان دست به دعا برداشته و گفتند اللَّهُمَّ ارْزُقْنَا تَوْفِيقَ الطَّاعَةِ ...... وَ عَلَى الْمُتَعَلِّمِينَ بِالْجُهْدِ وَ الرَّغْبَةِحدود یک میلیون معلم و مدیر از خدا خواستند که «... واملأ قلوبنا بالعلم والمعرفة»

بیش از یک میلیون و چهارهزار دانش‌آموز برای اولین بار وارد عرصه اجتماعی مدرسه می‌شوند تا درس زندگی را تمرین و برای حضور در زندگی واقعی و پذیرش مسئولیت اجتماعی و اداره جامعه آماده شوند.

در مدارس کشور نماز جماعت به امامت روحانیت معظم، معلمین و یا دانش‌آموزان اقامه شد،آری آغاز  کار مدارس با تلاوت قرآن که منبع و منشا تعلیم و تربیت است و با اقامه نماز که از مهمترین فرائض الهی است به اتمام می‌رسد. لذا باید گفت مهر  بهار تعلیم و تربیت است 

 در این فصل بار دیگر زمینه اجرایی شدن سند تحول بنیادین فراهم می‌شود تا نشانه های بیشتری از حیات طیبه را در صحنه های اجنماعی و در رفتار و کردار متعلمان و معلمان را شاهد باشیم 

کلاس های تئوری ایثار و شهادت در صحنه مدارس شکل میگیرد تا استکبار جهانی رویارویی با خود را موقتی و با تاریخ انقضاء تصور نکند،  بلکه این فرایند که اوج آن در صحنه کربلا به نمایش گذاشته شد تا قیام عدالت گستر جهان ادامه خواهد داشت .

ضمن آرزوی سالی سرشار از موفقیت در عرصه تعلیم و تربیت برای همه دست اندر کاران  امید است با عنایت حضرت حق همه در انجام وظیفه خود موفق شویم.

علیرضا رحیمی معاون پژوهش و برنامه ریزی دبیر خانه ستاد همکاری ها 


تدوین برنامه های تربیتی دقیق و مبتنی بر آینده پژوهی باشد

آماده تدوین بسته‌های آموزشی و درس‌نامه‌های مناسب برای دختران دانش آموز هستیم

نشست قطب یک کشوری ستاد همکاری ها بر گزار می شود

نشست اعضای کمیته همکاری حوزه علمیه و آموزش و پرورش شهر تهران بر گزار شد

حوزه علمیه خواهران آماده همکاری برای افزایش مهارت‌های خانواده در دختران دانش‌آموز است / تحصیل هفت میلیون دانش‌آموز دختر در مدارس

دوره آموزشی طرح تربیتی مبلغان مدارس امین آذر بایجان شرقی بر گزار شد

تقدیرامام جمعه ازنا از فعالیت های فرهنگی و مذهبی آموزش و پرورش

سند تحول بنیادین خانواده ، مدرسه ومسجد را به هم پیوند می دهد

معاونین و مربیان پرورشی مدارس ناحیه یک بهارستان گرد هم آمدند

بخشنامه‌ها/نمونه نامه به رؤسای سازمان‌ها در جهت تقویت مشارکت‌ کمیته‌های استانی

دنیای زیبای کودکان از نگاه پیامبر اسلام و اهل بیت علیهم السلام

رونمایی از کتاب‌های مزین به نام شهید حججی و تمبر مؤلفان کتب درسی

بازدید هیات رئیسه دانشگاه شهید رجائی از مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی (نور)

دیدار رئیس و هیئت رئیسه دانشگاه شهید رجائی با آیت الله العظمی جوادی آملی

رسیدن به حیات طیبه وکرامت انسانی در گرو همکاری حوزه و آموزش و پرورش است

موافقت مقام معظم رهبری با طرح سرباز طلبه در آموزش و پرورش نشان ازاهمیت موضوع دارد

مراکز حوزوی و دانشگاهی نسبت به ادبیات و هنرهای ادبی اهتمام ویژه داشته باشند

در برنامه ششم توسعه نیمی از ظرفیت دانش آموزان را رشته های فنی تشکیل خواهد داد

حوزه علمیه مصم است آموزش و پرورش را در رسیدن به آرمانهای انقلاب کمک کند