امروز : 1397/09/19
2018-12-10
شناسه خبر : 10777
تاریخ انتشار : 1397/07/03 14:54
 14 میلیون دانش آموز بر بال ملائک

یاد داشتی برای شاگردان مهر/ علیرضا رحیمی

14 میلیون دانش آموز بر بال ملائک

بار دیگر تعلیم و تربیت بیش از 14 میلیون دانش آموز با صدای ملکوتی آیات وحی که محور و سرفصل نظام تعلیم و تربیت در نظام اسلامی آغاز شد.


ستاد همکاریها / بار دیگر تعلیم و تربیت بیش از 14 میلیون دانش آموز با صدای ملکوتی آیات وحی که محور و سرفصل نظام تعلیم و تربیت در نظام اسلامی آغاز شد.

در نخستین روزمهر  جای جای ایران اسلامی به آسمانیان نورافشانی کرد چرا که فرمود؛ هرگاه در زمین قرآن تلاوت شود آن نقطه  برای آسمانی‌ها نورانی می‌گردد.

در اولین روز مهر  ملائک الهی پر و بال خویش را در کوچه پس کوچه‌های دورترین روستا و خیابان‌های عریض و طویل بزرگترین شهرهای ایران گسترانیدند تا از معلمین و متعلمین این دیار عاشورایی برای حضور در مدرسه و کلاس استقبال کنند که فرمود وقتی کسی برای تربیت دیگران و یا برای تربیت شدن روانه می‌گردد به دلیل عظمت و اهمیت این امر در بارگاه الهی ،ملائکه بال خود را در مسیر او پهن می‌کنند تا از روی بال و پر او گذر کند.

امروز چهلمین میلیون ‌بار بیشتر از دیروز کلمات نورانی «بسم الله الرحمن الرحیم» در فضای عطرآگین با روح شهدای اهواز به پرواز درآمد و خانواده و معلم و دانش‌آموز با این ذکر مقدس روانه کلاس درس و مشق زندگی شدند که فرمود «كُلُّ أمرٍ ذى بالٍ لَم يُذكَر فيهِ بِسمِ اللّهِ فَهُوَ أَبْتَرُ؛» هر امر مهمی که بدون بسم الله الرحمن الرحیم» آغاز گردد ابتر می‌ماند.

آری در اول  مهر  تمام خانواده‌های ایرانی از روستاهای مرزی سرباز تا ماکو از سرخس تا بستان دست به دعا برداشته و گفتند اللَّهُمَّ ارْزُقْنَا تَوْفِيقَ الطَّاعَةِ ...... وَ عَلَى الْمُتَعَلِّمِينَ بِالْجُهْدِ وَ الرَّغْبَةِحدود یک میلیون معلم و مدیر از خدا خواستند که «... واملأ قلوبنا بالعلم والمعرفة»

بیش از یک میلیون و چهارهزار دانش‌آموز برای اولین بار وارد عرصه اجتماعی مدرسه می‌شوند تا درس زندگی را تمرین و برای حضور در زندگی واقعی و پذیرش مسئولیت اجتماعی و اداره جامعه آماده شوند.

در مدارس کشور نماز جماعت به امامت روحانیت معظم، معلمین و یا دانش‌آموزان اقامه شد،آری آغاز  کار مدارس با تلاوت قرآن که منبع و منشا تعلیم و تربیت است و با اقامه نماز که از مهمترین فرائض الهی است به اتمام می‌رسد. لذا باید گفت مهر  بهار تعلیم و تربیت است 

 در این فصل بار دیگر زمینه اجرایی شدن سند تحول بنیادین فراهم می‌شود تا نشانه های بیشتری از حیات طیبه را در صحنه های اجنماعی و در رفتار و کردار متعلمان و معلمان را شاهد باشیم 

کلاس های تئوری ایثار و شهادت در صحنه مدارس شکل میگیرد تا استکبار جهانی رویارویی با خود را موقتی و با تاریخ انقضاء تصور نکند،  بلکه این فرایند که اوج آن در صحنه کربلا به نمایش گذاشته شد تا قیام عدالت گستر جهان ادامه خواهد داشت .

ضمن آرزوی سالی سرشار از موفقیت در عرصه تعلیم و تربیت برای همه دست اندر کاران  امید است با عنایت حضرت حق همه در انجام وظیفه خود موفق شویم.

علیرضا رحیمی معاون پژوهش و برنامه ریزی دبیر خانه ستاد همکاری ها 


نیم نگاهی به دیدگاههای معاونین حوزه در خصوص همکاریها

حیات و ارتقا ستاد درگرو همراهی مسئولان هر دونهاد است

وزیرآموزش وپرورش معتقد به اصول اسلام و تعامل با حوزه است/ کارنامه ستاد همکاریها قابل قبول است

گفتمان دینی با موضوع «نماز وسلامت روان» در آشتیان

دوره توانمندسازی ائمه جماعات مدارس« طرح مفتاح» در شهرضا برگزارشد

حکم انتصاب دبیرجدید ستاد همکاریهای حوزه و آموزش و پرورش ابلاغ شد

گزارش تصویری/معارفه‌ی دبیر جدید ستاد همکاری‌ها در شورای معاونین مرکز مدیریت حوزه‌های علمیّه

دوره آموزشی توانمندسازی سازی معلّمان کلاس سوم ابتدایی شهرستان تیران اصفهان

از تعطیلی مهم ترین سخنرانی تاریخ عصرما تا آخرین نماز امام خمینی

آموزش و پرورش مدارس را به نمازخوانی نوجوانان مزین کند

عزت کشور در گرو آموزش و پرورش پویا است

کارگاه توانمند سازی مربیان ومعاونین پرورشی بندر عباس

برنامه های گذشته را با نگاه تحولی ادامه خواهیم داد

تربیت 80 مدرس سند تحول گام مهمی برای توسعه همکاریها بود./ از هیچ کمکی برای ارتقا ستاد مضایقه نخواهم کرد.

تصاویر/ تودیع و معارفه دبیر ستاد همکاری های حوزه و آموزش و پرورش

علیرضاحاجیان زاده رسما تدبیر امور ستاد همکاری ها را بر عهده گرفت

انتشار بولتن الکترونیکی ستاد همکاری ها در آیینه رسانه ها ویژه «آبان‌ماه»

دوره توانمندسازی معلمان و مربیان قرآن در ساری بر گزارشد

تجلیل مدیر حوزه های علمیه از دانش آموزان برگزیده جشنواره گیاهان دارویی کشور

نیازمند کارزیر بنایی برای تحقق حیات طیبه هستیم