امروز : 1398/03/02
2019-05-23
شناسه خبر : 10777
تاریخ انتشار : 1397/07/03 14:54
 14 میلیون دانش آموز بر بال ملائک

یاد داشتی برای شاگردان مهر/ علیرضا رحیمی

14 میلیون دانش آموز بر بال ملائک

بار دیگر تعلیم و تربیت بیش از 14 میلیون دانش آموز با صدای ملکوتی آیات وحی که محور و سرفصل نظام تعلیم و تربیت در نظام اسلامی آغاز شد.


ستاد همکاریها / بار دیگر تعلیم و تربیت بیش از 14 میلیون دانش آموز با صدای ملکوتی آیات وحی که محور و سرفصل نظام تعلیم و تربیت در نظام اسلامی آغاز شد.

در نخستین روزمهر  جای جای ایران اسلامی به آسمانیان نورافشانی کرد چرا که فرمود؛ هرگاه در زمین قرآن تلاوت شود آن نقطه  برای آسمانی‌ها نورانی می‌گردد.

در اولین روز مهر  ملائک الهی پر و بال خویش را در کوچه پس کوچه‌های دورترین روستا و خیابان‌های عریض و طویل بزرگترین شهرهای ایران گسترانیدند تا از معلمین و متعلمین این دیار عاشورایی برای حضور در مدرسه و کلاس استقبال کنند که فرمود وقتی کسی برای تربیت دیگران و یا برای تربیت شدن روانه می‌گردد به دلیل عظمت و اهمیت این امر در بارگاه الهی ،ملائکه بال خود را در مسیر او پهن می‌کنند تا از روی بال و پر او گذر کند.

امروز چهلمین میلیون ‌بار بیشتر از دیروز کلمات نورانی «بسم الله الرحمن الرحیم» در فضای عطرآگین با روح شهدای اهواز به پرواز درآمد و خانواده و معلم و دانش‌آموز با این ذکر مقدس روانه کلاس درس و مشق زندگی شدند که فرمود «كُلُّ أمرٍ ذى بالٍ لَم يُذكَر فيهِ بِسمِ اللّهِ فَهُوَ أَبْتَرُ؛» هر امر مهمی که بدون بسم الله الرحمن الرحیم» آغاز گردد ابتر می‌ماند.

آری در اول  مهر  تمام خانواده‌های ایرانی از روستاهای مرزی سرباز تا ماکو از سرخس تا بستان دست به دعا برداشته و گفتند اللَّهُمَّ ارْزُقْنَا تَوْفِيقَ الطَّاعَةِ ...... وَ عَلَى الْمُتَعَلِّمِينَ بِالْجُهْدِ وَ الرَّغْبَةِحدود یک میلیون معلم و مدیر از خدا خواستند که «... واملأ قلوبنا بالعلم والمعرفة»

بیش از یک میلیون و چهارهزار دانش‌آموز برای اولین بار وارد عرصه اجتماعی مدرسه می‌شوند تا درس زندگی را تمرین و برای حضور در زندگی واقعی و پذیرش مسئولیت اجتماعی و اداره جامعه آماده شوند.

در مدارس کشور نماز جماعت به امامت روحانیت معظم، معلمین و یا دانش‌آموزان اقامه شد،آری آغاز  کار مدارس با تلاوت قرآن که منبع و منشا تعلیم و تربیت است و با اقامه نماز که از مهمترین فرائض الهی است به اتمام می‌رسد. لذا باید گفت مهر  بهار تعلیم و تربیت است 

 در این فصل بار دیگر زمینه اجرایی شدن سند تحول بنیادین فراهم می‌شود تا نشانه های بیشتری از حیات طیبه را در صحنه های اجنماعی و در رفتار و کردار متعلمان و معلمان را شاهد باشیم 

کلاس های تئوری ایثار و شهادت در صحنه مدارس شکل میگیرد تا استکبار جهانی رویارویی با خود را موقتی و با تاریخ انقضاء تصور نکند،  بلکه این فرایند که اوج آن در صحنه کربلا به نمایش گذاشته شد تا قیام عدالت گستر جهان ادامه خواهد داشت .

ضمن آرزوی سالی سرشار از موفقیت در عرصه تعلیم و تربیت برای همه دست اندر کاران  امید است با عنایت حضرت حق همه در انجام وظیفه خود موفق شویم.

علیرضا رحیمی معاون پژوهش و برنامه ریزی دبیر خانه ستاد همکاری ها 


عوامل نشاط آفرين درسبک زندگي امام حسن مجتبي عليه السلام

اقامه نماز باعث تعالی روح و تربیت انسان بالنده می شود

عمق بخشی دانش آموزان با قرآن کریم رسالت آموزش و پرورش است

نشست آشنایی با مهدویت و فرقه های انحرافی در سراوان برگزار شد

توصیه هایی از جنس حکمت تا راه پیشرفت

استفاده از ظرفیت ائمه جماعات ادرات در مدارس لرستان

هم اندیشی کمیته های چهار شهراستان تهران بر گزار شد

ازغلبه هنرنمایی بر واقعیات قرآنی تا کم فروغی غرفه های مرتبط با تعلیم و تربیت

شادی ونشاط در مدارس به یک آیین نامه مفید و موثر نیاز دارد

تبیین بیانیه گام دوم انقلاب در اولویت کاری کمیته همکاری حوزه علمیه و آموزش و پرورش قرار گیرد

تمدید آزمون دوره آموزشی حمایت از كالای ایرانی

شرکت هشت هزاردانش‌آموزسمنانی در گفتمانهای دینی

خانواده ها به وظایف تربیتی خود بیشتر عمل کنند

خیز بلند آموزش و پرورش برای تربیت ده میلیون حافظ قرآن/ سرعت بخشی آموزه های دینی در متون درسی

​اگر به معلمان و دانش‌آموزان نگاه مثبت نداشته باشیم موفق نخواهیم شد

جلسه کمیته همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش مهران برگزار شد

برای دسترسی به رحمت الهی نیازمند شناخت درست از آفریدگاریم

پیشرفت های چهل سال گذشته مرهون تلاش های آموزش و پرورش است

حاشیه های جالب تر از متن دورهمی حوزه و آموزش و پرورش

سه خبر کمیته همکاریها از سه شهر استان ایلام