امروز : 1398/02/04
2019-04-24
شناسه خبر : 10773
تاریخ انتشار : 1397/07/03 09:17
 شور و شعوری مضاعف در همزمانی مهر  با ایا م محرم را شاهد خواهیم بود

استاندار و نماینده ولی فقیه در مازندران

شور و شعوری مضاعف در همزمانی مهر با ایا م محرم را شاهد خواهیم بود

امسال که بهار تعلیم و تربیت با شهادت معلم بزرگ ایثار و فداکاری، حضرت امام حسین (ع) همراه شد، شور و شعوری مضاعف در مسیر کسب دانش و فضیلت در بین دانش آموزان، معلمان و جامعه فرهنگیان به راه افتاد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه ستاد همکاری ها ،  نماینده ولی فقیه در استان و استاندار مازندران به مناسبت آغاز سال تحصیلی 98-97 و فرارسیدن بهار تعلیم و تربیت پیام مشترک صادر کردند، متن پیام آیت الله «نورالله طبرسی» و مهندس «محمد اسلامی» به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

تعلیم و تربیت سرآغاز راه انسانیت، تقوا و بندگی است. پروردگار حکیم نیز در قرآن مجید با نور دانش، انسان ها را به سعادت دنیا و آخرت رهنمون می سازد و در پوشش نخستین معلم عالم با قلم صنع، هستی را به بهترین شکل ترسیم و انسانها را با شاخص نبوی در مسیر تربیت فردی و اجتماعی هدایت کرده است؛ از این رو می توان گفت هر که در عرصه تعلیم و تربیت گام بر می دارد، کاری  خدایی می کند و همین فلسفه حدیث شریف «مداد العلما افضل من دماء الشهدا» است.  

امسال که بهار تعلیم و تربیت با شهادت معلم بزرگ ایثار و فداکاری،  حضرت امام حسین (ع) همراه شد، شور و شعوری مضاعف در مسیر کسب دانش و فضیلت در بین دانش آموزان، معلمان و جامعه فرهنگیان به راه افتاد. این بار سرآغاز فصل رویش تعلیم و تربیت که همه ساله با آغاز هفته دفاع مقدس همراه است با معنویت‌های عزاداری محرم حسینی(ع) عجین شد و این خود دلیلی است برای اینکه همواره به خاطر داشته باشیم ائمه اطهار(ع)  بزرگ ترین معلمان تاریخ بشریت هستند.

آغازین روزهای مهرماه، تبلور حضور دانش آموزانی است که برای ورود به خانه دوم خود لحظه شماری می‌کنند و  می خواهند با فراگیری علم و دانش، خود را آماده ورود به عرصه های خطیر سازندگی و آبادانی کشور کنند. این روز‌ها همچنین تبلور انگیزه فرزندان  و آینده سازان مستعد  کشور به‌ویژه دانش آموزان سختکوش دیار علویان است که توسعه همه جانبه میهن عزیز اسلامی خود را در سر می‌پرورانند.

توسعه استان مازندران نیز  با ظرفیت های سرشار خداداد و بهره مندی از نیروهای زبده و کار آزموده مرهون تلاش بی وفقه معلمان و فرهنگیان فرهیخته‌ای است که در همین مدارس، درس عشق دادند و مشق ایمان کردند. مسئولان و مدیران تعلیم و تربیت باید تلاش کنند با تقویت زیرساخت ها و آماده سازی بهترین شرایط برای درس آموزی و فراگیری اندیشه‌ورزی و دانش، زمینه رشد فکری و فرهنگی دانش آموزان را فراهم سازند.

آغاز سال تحصیلی جدید و بهار علم و دانش را به همه دانش آموزان، معلمان و اولیاء محترم تبریک و تهنیت عرض نموده توفیق روز افزون همه عزیزان را از خداوند منان خواستاریم.

مدیران و مربیان مرتبط با برنامه ستاد همکاریها گرد هم آمدند

ثمره تعلیم و تربیت بهره مندی از برکات درخت طوبی است

بالندگی نسل آینده در گرو حفظ حرمت معلمان است

شخصیت امام مهدی عج از نگاه اهل بیت علیهم السلام و فضیلت منتظران ظهور

درسهای تربیتی زندگی از محضر حضرت علی اکبر

جوانان ما،یک دوره پر نور و شکوفایی را سپری می کنند

انتظار پیامبر اسلام و اهل بیت علیهم السلام از جوانان امروز

امام جمعه گرگان هزینه ساخت دو مدرسه در آق قلا و گمیشان را تقبل کرد

بشارت بهشت به کسانی که جلوی "ضرر" سیل را می گیرند

نقش آموزش و پرورش در فرهنگ سازی اقتصاد مقاومتی بی بدیل است

بررسی ها نشان می دهد مدارس طرح امین آسیب های اجتماعی را کنترل کرده اند

یک هزار و 500 دانش آموز با ویژگی های منتظران امام مهدی "عج" آشنا می شوند

از ظرفیت طلاب بومی برای پیوند مسجد ومدرسه بهره می بریم

جلوه های اهمیت تشکیل ستاد همکاریها/تشکیل شورای فقهی تعلیم و تربیت وهیئت اندیشه ورز در آینده نزدیک

اولین مدرسه حج روحانیون اهل سنت کشور افتتاح شد

نشست اعضای قطب 5 ستاد همکاریها در سال 98 برگزار شد

دست هایی که ملکوتی شدند

نگاه تربیتی رسانه ها به اخبار ستاد همکاریها

پاسدار از نگاه رسول اعظم اسلام و امام علی علیه السلام

امام حسین علیه السلام، گوهر بى بديل آفرينش