امروز : 1397/11/04
2019-01-24
شناسه خبر : 10773
تاریخ انتشار : 1397/07/03 09:17
 شور و شعوری مضاعف در همزمانی مهر  با ایا م محرم را شاهد خواهیم بود

استاندار و نماینده ولی فقیه در مازندران

شور و شعوری مضاعف در همزمانی مهر با ایا م محرم را شاهد خواهیم بود

امسال که بهار تعلیم و تربیت با شهادت معلم بزرگ ایثار و فداکاری، حضرت امام حسین (ع) همراه شد، شور و شعوری مضاعف در مسیر کسب دانش و فضیلت در بین دانش آموزان، معلمان و جامعه فرهنگیان به راه افتاد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه ستاد همکاری ها ،  نماینده ولی فقیه در استان و استاندار مازندران به مناسبت آغاز سال تحصیلی 98-97 و فرارسیدن بهار تعلیم و تربیت پیام مشترک صادر کردند، متن پیام آیت الله «نورالله طبرسی» و مهندس «محمد اسلامی» به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

تعلیم و تربیت سرآغاز راه انسانیت، تقوا و بندگی است. پروردگار حکیم نیز در قرآن مجید با نور دانش، انسان ها را به سعادت دنیا و آخرت رهنمون می سازد و در پوشش نخستین معلم عالم با قلم صنع، هستی را به بهترین شکل ترسیم و انسانها را با شاخص نبوی در مسیر تربیت فردی و اجتماعی هدایت کرده است؛ از این رو می توان گفت هر که در عرصه تعلیم و تربیت گام بر می دارد، کاری  خدایی می کند و همین فلسفه حدیث شریف «مداد العلما افضل من دماء الشهدا» است.  

امسال که بهار تعلیم و تربیت با شهادت معلم بزرگ ایثار و فداکاری،  حضرت امام حسین (ع) همراه شد، شور و شعوری مضاعف در مسیر کسب دانش و فضیلت در بین دانش آموزان، معلمان و جامعه فرهنگیان به راه افتاد. این بار سرآغاز فصل رویش تعلیم و تربیت که همه ساله با آغاز هفته دفاع مقدس همراه است با معنویت‌های عزاداری محرم حسینی(ع) عجین شد و این خود دلیلی است برای اینکه همواره به خاطر داشته باشیم ائمه اطهار(ع)  بزرگ ترین معلمان تاریخ بشریت هستند.

آغازین روزهای مهرماه، تبلور حضور دانش آموزانی است که برای ورود به خانه دوم خود لحظه شماری می‌کنند و  می خواهند با فراگیری علم و دانش، خود را آماده ورود به عرصه های خطیر سازندگی و آبادانی کشور کنند. این روز‌ها همچنین تبلور انگیزه فرزندان  و آینده سازان مستعد  کشور به‌ویژه دانش آموزان سختکوش دیار علویان است که توسعه همه جانبه میهن عزیز اسلامی خود را در سر می‌پرورانند.

توسعه استان مازندران نیز  با ظرفیت های سرشار خداداد و بهره مندی از نیروهای زبده و کار آزموده مرهون تلاش بی وفقه معلمان و فرهنگیان فرهیخته‌ای است که در همین مدارس، درس عشق دادند و مشق ایمان کردند. مسئولان و مدیران تعلیم و تربیت باید تلاش کنند با تقویت زیرساخت ها و آماده سازی بهترین شرایط برای درس آموزی و فراگیری اندیشه‌ورزی و دانش، زمینه رشد فکری و فرهنگی دانش آموزان را فراهم سازند.

آغاز سال تحصیلی جدید و بهار علم و دانش را به همه دانش آموزان، معلمان و اولیاء محترم تبریک و تهنیت عرض نموده توفیق روز افزون همه عزیزان را از خداوند منان خواستاریم.

برگزاری گفتمانهای دینی در شهرستانهای هرمزگان

دوره آموزشی طلاب وظیفه از سه استان

سه رکن بنیادین در نهاد خانواده مکتبي /خانواده صالح زيرساخت سلامت اجتماعي

انتشار بولتن الکترونیکی ستاد همکاری ها در آیینه رسانه ها ویژه «دی‌ماه»

جلسه تفسیر قرآن توسط نماینده ولی فقیه

مدیران کل آموزش و پرورش و تبلیغات اسلامی کردستان تفاهم نامه همکاری امضا کردند

مشکل امروز دنیا انحراف علم از اخلاق است/ راه‌های نرفته برای فرهنگ سازی اقامه نماز

دغدغه های طلاب وظیفه برای حضوری موثر در آموزش و پرورش

مهارت آموزی شرط عبورازپیچیدگی‌های تربیتی نسل جدید

مادر بمان! سرهايمان طاقت گرد يتيمى ندارد

آماده همکاری با آموزش و پرورش برای تکمیل بحث خانواده در سند تحول بنیادین هستیم.

تفقه در دین و مهارت های لازم، شرط موفقیت یک روحانی فاضل در مدارس است

سند تحول بنیادین نقشه راه رسیدن به حیات طیبه است

هجمه‌های فرهنگی دشمن تمدن ایران را نشانه گرفته است

گردهمایی یکهزارنفری مدارس طرح امین

مهم‌ترین پشتوانه روحانیون مدارس معاونان پرورشی هستند/ اگر پویا نباشیم مردم پراکنده می شوند

سه شرط موفقیت طلاب دریک مدرسه آموزشی

ظرفیتهای بی بدیل حوزه علمیه خواهران برای تحقق سند تحول بنیادین

ارتباط مساجد و مدارس بستر انقلاب فرهنگی را فراهم می کند