امروز : 1398/02/06
2019-04-26
شناسه خبر : 10742
تاریخ انتشار : 1397/06/22 19:14
نیازمند بازنگری در سیستم آموزشی هستیم

رئیس کمیته همکاریهای استان یزد؛

نیازمند بازنگری در سیستم آموزشی هستیم

نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد گفت: سیستم آموزش و پرورش باید تغییر کند، باید نگرش را تغییر بدهیم، چرا که دین، سیاست و علم از هم جدا نیست و این مساله باید شکل عینی بگیرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه ستادهمکاریها، آیت الله محمدرضا ناصری یزدی روز پنجشنبه در نشست کمیته همکاریها که در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید در دفتر امام جمعه یزد برگزار شد، اظهارداشت: باید تدابیری اندیشیده شود که از کودکی برنامه ریزی به فراخور سن و نیازها داشته باشیم و مسیر را نشان دهیم، حوزه نیز باید چنین کند در کلاس های درس خود کتب و آثاری را برای حفظ اعتقادات دانش آموزان و تعمیق باورها و مبانی دینی تالف ومعرفی نماید .

رییس کمیته همکاری های استان یزد عنوان کرد:جامعه گرفتار آسیب های اجتماعی است در خصوص حجاب و عفاف باید تلاش مضاعف شود، فرزندان سرمایه های ارزشمندی هستند و باید تربیت دینی آن ها مورد توجه باشد.

رئیس شورای حوزه علمیه یزد با اشاره به اینکه سیستم درسی در مدارس کشور باید اسلامی شود، گفت: دانشگاه فرهنگیان باید معلمانی آگاه به مسائل دینی تربیت کند.

وی با اشاره به اینکه سیستم آموزشی کشور مربوط به صد سال گذشته است، اظهار داشت: این سیستم آموزشی از همان زمان تا کنون توسط  غربیها در کشور جا افتاد، این نوع سیستم آموزشی به این شکل عمل می کند که دانش آموز از تحقیق، پژوهش و نو آوری دست کشیده و فقط به خواندن، حفظ کردن و نمره گرفتن فکر کند.

آیت الله ناصری یزدی در ادامه با تاکید بر اینکه سیستم درسی در مدارس باید اسلامی شود، خاطر نشان کرد: زمانی که سیستم درسی اسلامی شد، دانش آموز را با محتواهای عمیق آشنا ساخته و وی را به سمت تلاش، کوشش و خلاقیت سوق می دهد.

نماینده ولی فقیه در استان یزد بازنگری همه در ارکان در ارتباط با آموزش و پرورش را ضروری دانست و اضافه کرد: این ارکان باید برنامه های خود را در راستای اهداف آموزش و پرورش تنظیم کنند تا دغدغه دیندار کردن دانش آموزان پیگیری شود.

آیت الله ناصری یزدی رسالت اصلی دانشگاه فرهنگیان را تربیت معلمان آگاه به مسائل دینی دانست و تصریح کرد: معلمانی که از این دانشگاه وارد آموزش و پرورش می شوند باید با فراگیری علوم و آموزش های لازم از هر جهت توانایی تربیت دینی و علمی دانش آموزان را کسب کنند .

رئیس شورای حوزه علمیه یزد با اشاره به نقش روحانیت درتحقق تربیت دینی دانش آموزان گفت: روحانیت از دیرباز در تربیت نوجوانان وجوانان حضور داشته و نقش موثر روحانیون در بالا بردن بینش دینی و اعتقادی دانش آموزان و استفاده از روحانیون مجرب در برنامه های آموزش و پرورش آثار و برکات زیادی را به دنبال خواهد داشت.

انتهای پیام /

معلمان لرستانی در حادثه سیل جلوه های ماندگار ی را به یادگار گذاشتند

مدیران و مربیان مرتبط با برنامه ستاد همکاریها گرد هم آمدند

ثمره تعلیم و تربیت بهره مندی از برکات درخت طوبی است

بالندگی نسل آینده در گرو حفظ حرمت معلمان است

شخصیت امام مهدی عج از نگاه اهل بیت علیهم السلام و فضیلت منتظران ظهور

درسهای تربیتی زندگی از محضر حضرت علی اکبر

جوانان ما،یک دوره پر نور و شکوفایی را سپری می کنند

انتظار پیامبر اسلام و اهل بیت علیهم السلام از جوانان امروز

امام جمعه گرگان هزینه ساخت دو مدرسه در آق قلا و گمیشان را تقبل کرد

بشارت بهشت به کسانی که جلوی "ضرر" سیل را می گیرند

نقش آموزش و پرورش در فرهنگ سازی اقتصاد مقاومتی بی بدیل است

بررسی ها نشان می دهد مدارس طرح امین آسیب های اجتماعی را کنترل کرده اند

یک هزار و 500 دانش آموز با ویژگی های منتظران امام مهدی "عج" آشنا می شوند

از ظرفیت طلاب بومی برای پیوند مسجد ومدرسه بهره می بریم

جلوه های اهمیت تشکیل ستاد همکاریها/تشکیل شورای فقهی تعلیم و تربیت وهیئت اندیشه ورز در آینده نزدیک

اولین مدرسه حج روحانیون اهل سنت کشور افتتاح شد

نشست اعضای قطب 5 ستاد همکاریها در سال 98 برگزار شد

دست هایی که ملکوتی شدند

نگاه تربیتی رسانه ها به اخبار ستاد همکاریها

پاسدار از نگاه رسول اعظم اسلام و امام علی علیه السلام