امروز : 1398/04/31
2019-07-22
شناسه خبر : 10742
تاریخ انتشار : 1397/06/22 19:14
نیازمند بازنگری در سیستم آموزشی هستیم

رئیس کمیته همکاریهای استان یزد؛

نیازمند بازنگری در سیستم آموزشی هستیم

نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد گفت: سیستم آموزش و پرورش باید تغییر کند، باید نگرش را تغییر بدهیم، چرا که دین، سیاست و علم از هم جدا نیست و این مساله باید شکل عینی بگیرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه ستادهمکاریها، آیت الله محمدرضا ناصری یزدی روز پنجشنبه در نشست کمیته همکاریها که در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید در دفتر امام جمعه یزد برگزار شد، اظهارداشت: باید تدابیری اندیشیده شود که از کودکی برنامه ریزی به فراخور سن و نیازها داشته باشیم و مسیر را نشان دهیم، حوزه نیز باید چنین کند در کلاس های درس خود کتب و آثاری را برای حفظ اعتقادات دانش آموزان و تعمیق باورها و مبانی دینی تالف ومعرفی نماید .

رییس کمیته همکاری های استان یزد عنوان کرد:جامعه گرفتار آسیب های اجتماعی است در خصوص حجاب و عفاف باید تلاش مضاعف شود، فرزندان سرمایه های ارزشمندی هستند و باید تربیت دینی آن ها مورد توجه باشد.

رئیس شورای حوزه علمیه یزد با اشاره به اینکه سیستم درسی در مدارس کشور باید اسلامی شود، گفت: دانشگاه فرهنگیان باید معلمانی آگاه به مسائل دینی تربیت کند.

وی با اشاره به اینکه سیستم آموزشی کشور مربوط به صد سال گذشته است، اظهار داشت: این سیستم آموزشی از همان زمان تا کنون توسط  غربیها در کشور جا افتاد، این نوع سیستم آموزشی به این شکل عمل می کند که دانش آموز از تحقیق، پژوهش و نو آوری دست کشیده و فقط به خواندن، حفظ کردن و نمره گرفتن فکر کند.

آیت الله ناصری یزدی در ادامه با تاکید بر اینکه سیستم درسی در مدارس باید اسلامی شود، خاطر نشان کرد: زمانی که سیستم درسی اسلامی شد، دانش آموز را با محتواهای عمیق آشنا ساخته و وی را به سمت تلاش، کوشش و خلاقیت سوق می دهد.

نماینده ولی فقیه در استان یزد بازنگری همه در ارکان در ارتباط با آموزش و پرورش را ضروری دانست و اضافه کرد: این ارکان باید برنامه های خود را در راستای اهداف آموزش و پرورش تنظیم کنند تا دغدغه دیندار کردن دانش آموزان پیگیری شود.

آیت الله ناصری یزدی رسالت اصلی دانشگاه فرهنگیان را تربیت معلمان آگاه به مسائل دینی دانست و تصریح کرد: معلمانی که از این دانشگاه وارد آموزش و پرورش می شوند باید با فراگیری علوم و آموزش های لازم از هر جهت توانایی تربیت دینی و علمی دانش آموزان را کسب کنند .

رئیس شورای حوزه علمیه یزد با اشاره به نقش روحانیت درتحقق تربیت دینی دانش آموزان گفت: روحانیت از دیرباز در تربیت نوجوانان وجوانان حضور داشته و نقش موثر روحانیون در بالا بردن بینش دینی و اعتقادی دانش آموزان و استفاده از روحانیون مجرب در برنامه های آموزش و پرورش آثار و برکات زیادی را به دنبال خواهد داشت.

انتهای پیام /

نشست مشترک ستاد اقامه نماز و کمیته همکاریهای همدان

بازدید دبیر کمیته همکاریهای استان ایلام از حوزه علمیه صاحب الزمان(عج)

فلسفه نماز جمعه را برای دانش آموزان تبیین کنید

تقدیر سرپرست وزارت آموزش و پرورش از اقامه نماز بر پل لندن

مردم به آموزش و پرورش اعتماد دارند

سعادت دانش آموز مسلمان در گرو عمل به آموزه های قرآنی است

آغاز دورجدید پذیرش سرباز طلبه درآموزش و پرورش

فلسفه تربیتی سند تحول بینادین، اسلامی و قرآنی است

فعالیت ها و خاطرات جذاب یک طلبه وظیفه در بین دانش آموزان

مردم ایران مردمی ریشه دار هستند/هر هفته میهمان یکی از مدارس برای اقامه نماز هستم

نخستین همایش ملی تحول در تربیت با رویکرد نهادینه سازی ارزش ها برگزار می شود

امام هشتم حافظ اقتصاد ادیان ابراهیمی

صحن تو پردیس زمین و زمان

در همکاری حوزه با آموزش و پرورش نیازمند طلاب علمی و خلاق هستیم

در کنار بُعد آموزشی فرزندان نباید از بُعد تربیتی آنان غافل شد

نشست کمیته همکاریهای استان زنجان برگزار شد

تصاویر / دیدار رؤسای دانشگاه های فرهنگیان کشور با آیات عظام مکارم شیرازی علوی گرگانی و مدیر حوزه های علمیه

دانشگاه فرهنگیان یکی از دو قطب مهم تولید علم و نوآوری و خلاقیت در بدنه آموزش و پرورش است.

مهر ماه امسال تعداد دانشجو معلمان و مهارت آموزان دانشگاه فرهنگیان از مرز یکصد هزار دانشجو خواهد گذشت

مراقبت از هوای نفس شرط اساسی معلمانی است که رسالت انبیاء را برعهده دارند