امروز : 1397/11/04
2019-01-24
شناسه خبر : 10723
تاریخ انتشار : 1397/06/07 08:47
تحقق سند تحول بنیادین دانش‌آموزان ما را به سعادت می رساند

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش‌وپرورش:

تحقق سند تحول بنیادین دانش‌آموزان ما را به سعادت می رساند

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش‌وپرورش گفت؛تحقق سند تحول بنیادین تنها راهی است که می‌تواند دانش‌آموزان ما را به سعادت برساند و تبلور عینی آن فعالیت‌های قرآنی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاری ها از مازندران؛ «محمدرضا مسیب‌زاده» در آیین تجلیل از نخبگان قرآن، عترت و نماز فرهنگیان و دانش‌آموزان مازندران که در سالن همایش اهل بیت شهرستان ساری برگزار شد ، با اشاره به چهل‌سالگی انقلاب اسلامی،گفت : در طول زندگی انتخاب‌های مختلفی داریم و 40 سال قبل بزرگان ما چنین انتخابی کردند و آن را به ما سپردند و ما نیز قدردان تلاش‌هایشان هستیم. 

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش‌وپرورش به فعالیت جدید وزارت آموزش‌وپرورش با نام «نهضت ملی حفظ جزء سی قرآن کریم» در سال تحصیلی جدید اشاره کرد و گفت: این طرح ویژه تمامی مدیران، معلمان، همکاران و دانش‌آموزان سراسر کشور است. 

وی با تأکید بر اینکه خداوند نعمت خود را ارزانی می‌کند و پس از آن بازخواست می‌کند، افزود: نعمت بزرگ انقلاب اسلامی به عنوان یک ودیعه الهی به ما سپرده شده است و اینکه فکر کنیم امام زمان علیه السلام  حامی آن است، به تنهایی کافی نیست. 

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش‌وپرورش به فعالیت‌های ویژه این حوزه در کنار کتاب‌ها و کلاس‌های درسی اشاره و بیان کرد: سند تحول بنیادین تنها سندی و راهی است که می‌تواند دانش‌آموزان ما را به سعادت برساند و تبلور عینی آن نیز فعالیت‌های قرآنی است. 

مسیب‌زاده سند تحول بنیادین را بر اساس تربیت متوازن و برای تربیت تمام‌ساحتی دانش‌آموزان برشمرد.وخاطرنشان کرد: طرح مصباح‌الهدی برای شناخت ائمه اطهار که در سال گذشته دبیرخانه امام‌شناسی و اهل‌بیت‌شناسی با موضوع زندگی حضرت فاطمه (س) بر عهده استان مازندران بود ، یکی از طرح‌های ما در شناخت ائمه اطهار است. 

وی ادامه داد: مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان سراسر کشور پنج‌ساله برنامه‌ریزی می‌شود که در سال چهارم دوره سوم آن، یعنی در 5 سال آینده، مازندران یکی از میزبان های برگزاری این مسابقات خواهد بود.

مسیب‌زاده بر پیگیری «توسعه فعالیت‌های قرآنی در مراکز دارالقرآن‌ها» تأکید و اظهار کرد: استان مازندران در این حوزه پیشگام است و تعداد بیشتر واقفان دارالقرآن‌ها در این استان از خواهران خیر هستند. 

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش‌وپرورش همچنین به طرح «مبین» اشاره کرد و یادآور شد که این طرح ویژه آموزش مدیران مدارس برای جذب دانش‌آموزان در اقامه نماز است. 

شایان ذکر است در آیین تجلیل از نخبگان قرآن، عترت و نماز مازندران از ۳۰۰ دانش‌آموز و فرهنگی فعال در این عرصه با حضور ائمه جمعه و جماعات  تجلیل شد.

برگزاری گفتمانهای دینی در شهرستانهای هرمزگان

دوره آموزشی طلاب وظیفه از سه استان

سه رکن بنیادین در نهاد خانواده مکتبي /خانواده صالح زيرساخت سلامت اجتماعي

انتشار بولتن الکترونیکی ستاد همکاری ها در آیینه رسانه ها ویژه «دی‌ماه»

جلسه تفسیر قرآن توسط نماینده ولی فقیه

مدیران کل آموزش و پرورش و تبلیغات اسلامی کردستان تفاهم نامه همکاری امضا کردند

مشکل امروز دنیا انحراف علم از اخلاق است/ راه‌های نرفته برای فرهنگ سازی اقامه نماز

دغدغه های طلاب وظیفه برای حضوری موثر در آموزش و پرورش

مهارت آموزی شرط عبورازپیچیدگی‌های تربیتی نسل جدید

مادر بمان! سرهايمان طاقت گرد يتيمى ندارد

آماده همکاری با آموزش و پرورش برای تکمیل بحث خانواده در سند تحول بنیادین هستیم.

تفقه در دین و مهارت های لازم، شرط موفقیت یک روحانی فاضل در مدارس است

سند تحول بنیادین نقشه راه رسیدن به حیات طیبه است

هجمه‌های فرهنگی دشمن تمدن ایران را نشانه گرفته است

گردهمایی یکهزارنفری مدارس طرح امین

مهم‌ترین پشتوانه روحانیون مدارس معاونان پرورشی هستند/ اگر پویا نباشیم مردم پراکنده می شوند

سه شرط موفقیت طلاب دریک مدرسه آموزشی

ظرفیتهای بی بدیل حوزه علمیه خواهران برای تحقق سند تحول بنیادین

ارتباط مساجد و مدارس بستر انقلاب فرهنگی را فراهم می کند