امروز : 1398/02/04
2019-04-24
شناسه خبر : 10723
تاریخ انتشار : 1397/06/07 08:47
تحقق سند تحول بنیادین دانش‌آموزان ما را به سعادت می رساند

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش‌وپرورش:

تحقق سند تحول بنیادین دانش‌آموزان ما را به سعادت می رساند

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش‌وپرورش گفت؛تحقق سند تحول بنیادین تنها راهی است که می‌تواند دانش‌آموزان ما را به سعادت برساند و تبلور عینی آن فعالیت‌های قرآنی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاری ها از مازندران؛ «محمدرضا مسیب‌زاده» در آیین تجلیل از نخبگان قرآن، عترت و نماز فرهنگیان و دانش‌آموزان مازندران که در سالن همایش اهل بیت شهرستان ساری برگزار شد ، با اشاره به چهل‌سالگی انقلاب اسلامی،گفت : در طول زندگی انتخاب‌های مختلفی داریم و 40 سال قبل بزرگان ما چنین انتخابی کردند و آن را به ما سپردند و ما نیز قدردان تلاش‌هایشان هستیم. 

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش‌وپرورش به فعالیت جدید وزارت آموزش‌وپرورش با نام «نهضت ملی حفظ جزء سی قرآن کریم» در سال تحصیلی جدید اشاره کرد و گفت: این طرح ویژه تمامی مدیران، معلمان، همکاران و دانش‌آموزان سراسر کشور است. 

وی با تأکید بر اینکه خداوند نعمت خود را ارزانی می‌کند و پس از آن بازخواست می‌کند، افزود: نعمت بزرگ انقلاب اسلامی به عنوان یک ودیعه الهی به ما سپرده شده است و اینکه فکر کنیم امام زمان علیه السلام  حامی آن است، به تنهایی کافی نیست. 

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش‌وپرورش به فعالیت‌های ویژه این حوزه در کنار کتاب‌ها و کلاس‌های درسی اشاره و بیان کرد: سند تحول بنیادین تنها سندی و راهی است که می‌تواند دانش‌آموزان ما را به سعادت برساند و تبلور عینی آن نیز فعالیت‌های قرآنی است. 

مسیب‌زاده سند تحول بنیادین را بر اساس تربیت متوازن و برای تربیت تمام‌ساحتی دانش‌آموزان برشمرد.وخاطرنشان کرد: طرح مصباح‌الهدی برای شناخت ائمه اطهار که در سال گذشته دبیرخانه امام‌شناسی و اهل‌بیت‌شناسی با موضوع زندگی حضرت فاطمه (س) بر عهده استان مازندران بود ، یکی از طرح‌های ما در شناخت ائمه اطهار است. 

وی ادامه داد: مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان سراسر کشور پنج‌ساله برنامه‌ریزی می‌شود که در سال چهارم دوره سوم آن، یعنی در 5 سال آینده، مازندران یکی از میزبان های برگزاری این مسابقات خواهد بود.

مسیب‌زاده بر پیگیری «توسعه فعالیت‌های قرآنی در مراکز دارالقرآن‌ها» تأکید و اظهار کرد: استان مازندران در این حوزه پیشگام است و تعداد بیشتر واقفان دارالقرآن‌ها در این استان از خواهران خیر هستند. 

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش‌وپرورش همچنین به طرح «مبین» اشاره کرد و یادآور شد که این طرح ویژه آموزش مدیران مدارس برای جذب دانش‌آموزان در اقامه نماز است. 

شایان ذکر است در آیین تجلیل از نخبگان قرآن، عترت و نماز مازندران از ۳۰۰ دانش‌آموز و فرهنگی فعال در این عرصه با حضور ائمه جمعه و جماعات  تجلیل شد.

مدیران و مربیان مرتبط با برنامه ستاد همکاریها گرد هم آمدند

ثمره تعلیم و تربیت بهره مندی از برکات درخت طوبی است

بالندگی نسل آینده در گرو حفظ حرمت معلمان است

شخصیت امام مهدی عج از نگاه اهل بیت علیهم السلام و فضیلت منتظران ظهور

درسهای تربیتی زندگی از محضر حضرت علی اکبر

جوانان ما،یک دوره پر نور و شکوفایی را سپری می کنند

انتظار پیامبر اسلام و اهل بیت علیهم السلام از جوانان امروز

امام جمعه گرگان هزینه ساخت دو مدرسه در آق قلا و گمیشان را تقبل کرد

بشارت بهشت به کسانی که جلوی "ضرر" سیل را می گیرند

نقش آموزش و پرورش در فرهنگ سازی اقتصاد مقاومتی بی بدیل است

بررسی ها نشان می دهد مدارس طرح امین آسیب های اجتماعی را کنترل کرده اند

یک هزار و 500 دانش آموز با ویژگی های منتظران امام مهدی "عج" آشنا می شوند

از ظرفیت طلاب بومی برای پیوند مسجد ومدرسه بهره می بریم

جلوه های اهمیت تشکیل ستاد همکاریها/تشکیل شورای فقهی تعلیم و تربیت وهیئت اندیشه ورز در آینده نزدیک

اولین مدرسه حج روحانیون اهل سنت کشور افتتاح شد

نشست اعضای قطب 5 ستاد همکاریها در سال 98 برگزار شد

دست هایی که ملکوتی شدند

نگاه تربیتی رسانه ها به اخبار ستاد همکاریها

پاسدار از نگاه رسول اعظم اسلام و امام علی علیه السلام

امام حسین علیه السلام، گوهر بى بديل آفرينش