امروز : 1398/02/06
2019-04-26
شناسه خبر : 10707
تاریخ انتشار : 1397/05/29 08:00
رسالت  حوزه و آموزش و پرورش در زمینه انسان سازی خطیر و دشوار است

رییس کمیته همکاری ها و امام جمعه بیرجند؛

رسالت حوزه و آموزش و پرورش در زمینه انسان سازی خطیر و دشوار است

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی خطاب به مدیران آموزش و پرورش، معلمان پرورشی و حوزویان مرتبط با آموزش و پرورش، تاکید کرد: تصمیمات قانع‌کننده بگیرید تا در آینده مسئول اعمال خود نباشید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه ستاد همکاری ها نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در دومین نشست کمیته همکاری های مشترک آموزش و پرورش و حوزه علمیه استان با بیان اینکه هدایت و پرورش انسانها امانت بزرگی است که بر دوش انسان سنگینی می‌کند، اظهار داشت: انسان با سایر موجودات عالم از نظر فکر متفاوت است، چراکه ماهیت وجودی انسانها متفاوت است.

رئیس شورای حوزه علمیه خراسان جنوبی ادامه داد: تعلیم و تربیت یکی از مهمترین عواملی است که در ساختن ماهیت انسان نقش دارند لذا باید برای این انسان تصمیماتی گرفته شود که راه کمال را برای آنها آسان کند و جلوی آفت را بگیرد.

امام جمعه بیرجند با اشاره به اینکه آموزش و پرورش بعد از خانواده مهمترین موقعیت در ساختار کشور است، افزود: فریضه علم و تربیت اسلامی در آموزش و پرورش یک تکلیف است و ما مسئول هستیم و باید نسبت به این موضوع در محضر خداوند پاسخگو باشیم که با این موجودی که اشرف مخلوقات است چه کردیم؟

حجت الاسلام و المسلمین عبادی با بیان اینکه هر پروژه ای قانون مربوط به خود را دارد و بر درستی انجام آن نظارت می شود، اظهارداشت: همان طور که اصول اساسی در یک ساختمان بلند رعایت نشود، فرو می ریزد، اگر توجهی به پرورش روح انسان نشود در آینده می تواند مشکل ساز باشد.

وی در همین خصوص به مشکلات نشات گرفته از تفکرات غرب در منطقه به وسیله تکفیری ها اشاره کرد و گفت: این همه کشتار در جهان، ویران کردن کشورها، کشتن انسان‌ها و خونریزی ها با هر اسمی که باشند دلیل آن انسان فاسد شده است و این انسان فاسد تمام کره زمین را فرا گرفته است، و به این دلیل که در گذشته در ساختار سازندگی انسان قوانین رعایت نشده یا در کیفیت سهل‌انگاری شده است و اینطور امروز این ها بلای جان بشر شده اند، لذا مسئولیت حوزه و آموزش و پرورش در زمینه انسان سازی خطیر و  دشوار است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی خطاب به مدیران آموزش و پرورش، معلمان پرورشی و حوزویان مرتبط با حوزه پرورش  تاکید کرد: تصمیمات قانع‌کننده بگیرید تا در آینده مسئول اعمال خود نباشید.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی تصریح کرد: گاهی مشاهده می‌شود برخی مربی ها پیام رسان آفت های غربی هستند که امروز در غرب بلای جان مردم شده است، در حالی که باید اینها «مبلغ دین» باشند، لذا تصمیماتی بگیرید که خود در مقابل خدا پاسخگو باشید چرا که حتماً از شما سوال خواهد شد.

انتهای پیام /

معلمان لرستانی در حادثه سیل جلوه های ماندگار ی را به یادگار گذاشتند

مدیران و مربیان مرتبط با برنامه ستاد همکاریها گرد هم آمدند

ثمره تعلیم و تربیت بهره مندی از برکات درخت طوبی است

بالندگی نسل آینده در گرو حفظ حرمت معلمان است

شخصیت امام مهدی عج از نگاه اهل بیت علیهم السلام و فضیلت منتظران ظهور

درسهای تربیتی زندگی از محضر حضرت علی اکبر

جوانان ما،یک دوره پر نور و شکوفایی را سپری می کنند

انتظار پیامبر اسلام و اهل بیت علیهم السلام از جوانان امروز

امام جمعه گرگان هزینه ساخت دو مدرسه در آق قلا و گمیشان را تقبل کرد

بشارت بهشت به کسانی که جلوی "ضرر" سیل را می گیرند

نقش آموزش و پرورش در فرهنگ سازی اقتصاد مقاومتی بی بدیل است

بررسی ها نشان می دهد مدارس طرح امین آسیب های اجتماعی را کنترل کرده اند

یک هزار و 500 دانش آموز با ویژگی های منتظران امام مهدی "عج" آشنا می شوند

از ظرفیت طلاب بومی برای پیوند مسجد ومدرسه بهره می بریم

جلوه های اهمیت تشکیل ستاد همکاریها/تشکیل شورای فقهی تعلیم و تربیت وهیئت اندیشه ورز در آینده نزدیک

اولین مدرسه حج روحانیون اهل سنت کشور افتتاح شد

نشست اعضای قطب 5 ستاد همکاریها در سال 98 برگزار شد

دست هایی که ملکوتی شدند

نگاه تربیتی رسانه ها به اخبار ستاد همکاریها

پاسدار از نگاه رسول اعظم اسلام و امام علی علیه السلام