امروز : 1397/11/04
2019-01-24
شناسه خبر : 10700
تاریخ انتشار : 1397/05/28 09:12
 اردوهای زیارتی موجب تحکیم اعتقادات دانش آموزان می شود/ تعامل آموزش و پرورش با حوزه علمیه قابل تحسین است

عضو جامعه مدرسین در جمع دانش آموزان بشاگرد ؛

اردوهای زیارتی موجب تحکیم اعتقادات دانش آموزان می شود/ تعامل آموزش و پرورش با حوزه علمیه قابل تحسین است

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خواستار توجه بیش از پیش مربیان و متربیان و خانواده بزرگ آموزش و پرورش نسبت آسیب های فضای مجازی شد

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه ستاد همکاریها، آیت الله محسن فقیهی در دیدار جمعی از دانش آموزان استان هرمزگان شهرستان بشاگرد با اشاره به کلام امیرالمومنین(ع) اظهارداشت: «... وَإِنَّمَا قَلْبُ الْحَدَثِ كَالاْرْضِ الْخَالِیةِ مَا أُلْقِی فِیهَا مِنْ شَیء قَبِلَتْهُ...» امام علی علیه السلام در فرازی از نامه شان به امام حسن مجتبی (ع)  می فرمایند؛«... قلب جوان همچون زمین خالی است و هر بذری در آن پاشیده شود آن را می‌پذیرد... »

وی با بهره گیری ازاین  کلام نورانی افزود؛آنچه باعث شده  شما امروز توفیق زیارت بارگاه منّور حضرت فاطمه معصومه(س) و توفیق حضور در مسجد مقدس جمکران را در قم پیدا کنید  در راستای همین فراز از نامه حضرت امیر علیه السلام می باشد.

تفاوت تکامل انسان با دیگر موجودات 

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ادامه داد: « تکامل معنوی » ویژگی ممتاز مخلوقات خداوند است که نصیب انسان شده است، یعنی تمام حیوانات برای زندگی و سپری کردن امور خود حرکت و تکاپو دارند، اما آنچه انسان را نسبت به دیگر مخلوقات ممتاز می گرداند تکامل معنوی و لقاء پرورگار است.

 فضای مجازی جولانگاه تهاجم فرهنگی

آیت الله فقیهی با اشاره به هجمه ها و آسیب های همه جانبه دشمنان اسلام و انقلاب و هدف گرفتن دانش آموزان تصریح کرد: امروز فضای مجازی که می تواند هم خوب وهم بد باشد، جولانگاه تهاجم فرهنگی، اسلام ستیزی و مبارزه با انسانیت است که از همین تریبون خواستار توجه بیش از پیش مربیان و متربیان و خانواده بزرگ آموزش و پرورش نسبت به این مساله مهم و حساس می باشم.

این استاد برجسته حوزه علمیه قم ضمن قدردانی از تعامل آموزش و پرورش با حوزه و روحانیت ادامه داد: در مقابل صف آرایی ها و دشمنی های معاندان اسلام و نظام ، تعلیم و تربیت ، روشنگری و آگاهی بخشی خانواده ها می تواند میزان و درصد آسیب های اجتماعی و فضای مجازی را کاهش دهد.  

وی با استقبال از تدارک اردوهای زیارتی برای دانش آموزان گفت؛  تشکیل چنین اردوهای زیارتی می تواند علاوه بر تقویت روحیه معنوی فرزندانمان نگاه و بینش آنان را نسبت به خداشناسی و معارف اهل بیت(ع) تقویت کند.

جوانان را دریابیم 

عضو جامعه مدرسین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حدیثی از امام صادق(ع) گفت: حضرت می فرمایند؛« عَلَیکَ بِالأَحداثِ فَإِنَّهُم أسرَعُ إلى کُلِّ خَیرٍ. جوانان را دریاب، زیرا آنان سریع‌تر به کارهاى خیر روى می ‌آورند»، بر اساس رهنمود امام صادق (ع) مسئولین امر باید برای جذب بیشتر نسل جوان به سمت کارهای خیر ، برنامه ریزی عملیاتی تری داشته باشند تا نسل آتی، که حامی و صاحب این انقلاب است با صحت و سلامت از این گذرگاهها و شبیخون های فرهنگی و اجتماعی ساخته دست دشمن عبور کند.

وی افزود: باید برای  نسل جوان و جدید که شیفته و تشنه معارف ناب اسلامی است ،شخصیت و احترام لازم را قائل شد و به خصوص نسبت به حضور آنان در مساجد نگاه ویژه ای داشت.

آیت الله محسن فقیهی  خاطرنشان کرد: چه در برگزاری مراسم های معنوی دعا و قرآن خوانی و چه در مراسم های مربوط به ولادت ها یا شهادت های ائمه اطهار(ع) جوان ها می توانند با تلاش خلاقانه خود ، بهترین برنامه ها را اجرا کنند و باید به نظرات و دیدگاه های آنان به طور خاص در امورفرهنگی و مذهبی توجه کرد.

گفتنی است دیدار و آشنایی دانش آموزان با علما و بهر گیری از رهنمود های آنان و نیز بازدید از حوزه های علمیه از برنامه های مصوب و ابلاغی سالانه دبیرخانه ستاد همکاری های حوزه و آموزش و پرورش می باشد.   

انتهای پیام /

برگزاری گفتمانهای دینی در شهرستانهای هرمزگان

دوره آموزشی طلاب وظیفه از سه استان

سه رکن بنیادین در نهاد خانواده مکتبي /خانواده صالح زيرساخت سلامت اجتماعي

انتشار بولتن الکترونیکی ستاد همکاری ها در آیینه رسانه ها ویژه «دی‌ماه»

جلسه تفسیر قرآن توسط نماینده ولی فقیه

مدیران کل آموزش و پرورش و تبلیغات اسلامی کردستان تفاهم نامه همکاری امضا کردند

مشکل امروز دنیا انحراف علم از اخلاق است/ راه‌های نرفته برای فرهنگ سازی اقامه نماز

دغدغه های طلاب وظیفه برای حضوری موثر در آموزش و پرورش

مهارت آموزی شرط عبورازپیچیدگی‌های تربیتی نسل جدید

مادر بمان! سرهايمان طاقت گرد يتيمى ندارد

آماده همکاری با آموزش و پرورش برای تکمیل بحث خانواده در سند تحول بنیادین هستیم.

تفقه در دین و مهارت های لازم، شرط موفقیت یک روحانی فاضل در مدارس است

سند تحول بنیادین نقشه راه رسیدن به حیات طیبه است

هجمه‌های فرهنگی دشمن تمدن ایران را نشانه گرفته است

گردهمایی یکهزارنفری مدارس طرح امین

مهم‌ترین پشتوانه روحانیون مدارس معاونان پرورشی هستند/ اگر پویا نباشیم مردم پراکنده می شوند

سه شرط موفقیت طلاب دریک مدرسه آموزشی

ظرفیتهای بی بدیل حوزه علمیه خواهران برای تحقق سند تحول بنیادین

ارتباط مساجد و مدارس بستر انقلاب فرهنگی را فراهم می کند