امروز : 1397/12/29
2019-03-20
شناسه خبر : 10700
تاریخ انتشار : 1397/05/28 09:12
 اردوهای زیارتی موجب تحکیم اعتقادات دانش آموزان می شود/ تعامل آموزش و پرورش با حوزه علمیه قابل تحسین است

عضو جامعه مدرسین در جمع دانش آموزان بشاگرد ؛

اردوهای زیارتی موجب تحکیم اعتقادات دانش آموزان می شود/ تعامل آموزش و پرورش با حوزه علمیه قابل تحسین است

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خواستار توجه بیش از پیش مربیان و متربیان و خانواده بزرگ آموزش و پرورش نسبت آسیب های فضای مجازی شد

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه ستاد همکاریها، آیت الله محسن فقیهی در دیدار جمعی از دانش آموزان استان هرمزگان شهرستان بشاگرد با اشاره به کلام امیرالمومنین(ع) اظهارداشت: «... وَإِنَّمَا قَلْبُ الْحَدَثِ كَالاْرْضِ الْخَالِیةِ مَا أُلْقِی فِیهَا مِنْ شَیء قَبِلَتْهُ...» امام علی علیه السلام در فرازی از نامه شان به امام حسن مجتبی (ع)  می فرمایند؛«... قلب جوان همچون زمین خالی است و هر بذری در آن پاشیده شود آن را می‌پذیرد... »

وی با بهره گیری ازاین  کلام نورانی افزود؛آنچه باعث شده  شما امروز توفیق زیارت بارگاه منّور حضرت فاطمه معصومه(س) و توفیق حضور در مسجد مقدس جمکران را در قم پیدا کنید  در راستای همین فراز از نامه حضرت امیر علیه السلام می باشد.

تفاوت تکامل انسان با دیگر موجودات 

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ادامه داد: « تکامل معنوی » ویژگی ممتاز مخلوقات خداوند است که نصیب انسان شده است، یعنی تمام حیوانات برای زندگی و سپری کردن امور خود حرکت و تکاپو دارند، اما آنچه انسان را نسبت به دیگر مخلوقات ممتاز می گرداند تکامل معنوی و لقاء پرورگار است.

 فضای مجازی جولانگاه تهاجم فرهنگی

آیت الله فقیهی با اشاره به هجمه ها و آسیب های همه جانبه دشمنان اسلام و انقلاب و هدف گرفتن دانش آموزان تصریح کرد: امروز فضای مجازی که می تواند هم خوب وهم بد باشد، جولانگاه تهاجم فرهنگی، اسلام ستیزی و مبارزه با انسانیت است که از همین تریبون خواستار توجه بیش از پیش مربیان و متربیان و خانواده بزرگ آموزش و پرورش نسبت به این مساله مهم و حساس می باشم.

این استاد برجسته حوزه علمیه قم ضمن قدردانی از تعامل آموزش و پرورش با حوزه و روحانیت ادامه داد: در مقابل صف آرایی ها و دشمنی های معاندان اسلام و نظام ، تعلیم و تربیت ، روشنگری و آگاهی بخشی خانواده ها می تواند میزان و درصد آسیب های اجتماعی و فضای مجازی را کاهش دهد.  

وی با استقبال از تدارک اردوهای زیارتی برای دانش آموزان گفت؛  تشکیل چنین اردوهای زیارتی می تواند علاوه بر تقویت روحیه معنوی فرزندانمان نگاه و بینش آنان را نسبت به خداشناسی و معارف اهل بیت(ع) تقویت کند.

جوانان را دریابیم 

عضو جامعه مدرسین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حدیثی از امام صادق(ع) گفت: حضرت می فرمایند؛« عَلَیکَ بِالأَحداثِ فَإِنَّهُم أسرَعُ إلى کُلِّ خَیرٍ. جوانان را دریاب، زیرا آنان سریع‌تر به کارهاى خیر روى می ‌آورند»، بر اساس رهنمود امام صادق (ع) مسئولین امر باید برای جذب بیشتر نسل جوان به سمت کارهای خیر ، برنامه ریزی عملیاتی تری داشته باشند تا نسل آتی، که حامی و صاحب این انقلاب است با صحت و سلامت از این گذرگاهها و شبیخون های فرهنگی و اجتماعی ساخته دست دشمن عبور کند.

وی افزود: باید برای  نسل جوان و جدید که شیفته و تشنه معارف ناب اسلامی است ،شخصیت و احترام لازم را قائل شد و به خصوص نسبت به حضور آنان در مساجد نگاه ویژه ای داشت.

آیت الله محسن فقیهی  خاطرنشان کرد: چه در برگزاری مراسم های معنوی دعا و قرآن خوانی و چه در مراسم های مربوط به ولادت ها یا شهادت های ائمه اطهار(ع) جوان ها می توانند با تلاش خلاقانه خود ، بهترین برنامه ها را اجرا کنند و باید به نظرات و دیدگاه های آنان به طور خاص در امورفرهنگی و مذهبی توجه کرد.

گفتنی است دیدار و آشنایی دانش آموزان با علما و بهر گیری از رهنمود های آنان و نیز بازدید از حوزه های علمیه از برنامه های مصوب و ابلاغی سالانه دبیرخانه ستاد همکاری های حوزه و آموزش و پرورش می باشد.   

انتهای پیام /

سه درس مهم زندگی از پدر امت

توصیه های قرآن و اهلبیت علیهم السلام پیرامون آداب دید و بازدید ، میهمانی و صله رحم

تحقق سند تحول بنیادین در گروعمل به بیانیه گام دوم است

نشست اعضای کمیته همکاریهای استان ایلام برگزار شد

وقتی فقيهان، راويان و عالمان بزرگ گرد وجود مبارك امام هفت ساله حلقه زدند

کارگاه آموزشی روحانیون مجری طرح روشنا

بخش عمده ای از رشد علمی و معنوی همدان حاصل تلاش آیت الله طه محمدی است/ امیدواریم با حضور امام جمعه جدیدشاهد اعتلای تعلیم و تربیت اسلامی باشیم

ملكوت؛میعادگاه ملاقات شهيدان شاهد

آموزش‌وپرورش چشم امید نظام در اجرای گام دوم انقلاب است

کاردر آموزش و پرورش مجاهدت فرهنگی است

دوره توانمند سازی طلاب شاغل در آموزش و پرورش خراسان شمالی برگزار شد

مشروح گزارش چهارمین دیداروزیرآموزش و پرورش با مراجع عظام تقلید

از دانش آموزان نخبه قرآنی شهرستان اسکو تجلیل شد

هیئت های اندیشه ورز در مدارس شهر تهران مستقر می شوند

آماده کردن مردم نسبت به غیبت حضرت مهدی علیه السلام رسالت خطیر امام هادی

به کمپین "نوروز را بی تکلف برگزارکنیم" بپیوندید

تحصیل 9 هزار دانش آموز خوزستانی در مدارس امین

دولت همیشه برای نهاد روحانیت و مرجعیت احترام قائل بوده / نیازمند پشتوانه فکری حوزه های علمیه هستیم

کتب آموزشی را بادقت بررسی کنید / از امام زمان استمداد بطلبید

از اینکه وزیری معتقد و ولایی در راس آموزش و پرورش است خرسندیم