امروز : 1397/07/24
2018-10-16
شناسه خبر : 10565
تاریخ انتشار : 1397/02/11 14:46
موفقیت نسل های کنونی و آینده در گرو اهتمام خستگی ناپذیر آموزگاران است

رییس کمیته همکاری های آذربایجان شرقی

موفقیت نسل های کنونی و آینده در گرو اهتمام خستگی ناپذیر آموزگاران است

اردیبهشت ماه، ماه ستایش و پاسداشت نام والای بزرگان علم و ادب است که در راه دانایی، روشنایی و شکوفایی اهداف مقدس نظام الهی به دانش و بینش مردمان فرهیخته و فرهنگ آفرین ایران اسلامی می افزایند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه ستاد همکاری ها، نماینده ی ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی در پیامی ضمن تبریک فرارسیدن گرامی داشت روز معلم ، و یاد و خاطره شهید استاد مرتضی مطهری   یاد آور شد: 

اردیبهشت ماه، ماه ستایش و پاسداشت نام والای بزرگان علم و ادب است که در راه دانایی، روشنایی و شکوفایی اهداف مقدس نظام الهی به دانش و بینش مردمان فرهیخته و فرهنگ آفرین ایران اسلامی می افزایند.

بدون تردید پویایی و ماندگاری روح فرهنگ در جامعه اسلامی ما وابسته به جریانی خلاق بر مبنای دانش و بینش بزرگانی همچون علامه شهید مرتضی مطهری استوار است که با خرد، هویت و شخصیت والای انسانی خود  معلمی را به معنای واقعی تفسیر وترجمه کرده است تا تشنگان راه دانایی و معرفت در هر زمانی از اندیشه ها و تفکر اسلامی ایشان در ترنم ایران اسلامی بهره مند شوند.

امام جمعه تبریز در ادامه خاطرنشان کرد: البته ایرانیان از سپیده دم تاریخ تمدن پرچمدار علم و فرهنگ در سراسر گیتی بوده اند و امروز هم معلمان سرزمین ما که به معنای حقیقی کلمه شمع های روشنایی بخش ظلمت و جهل مدرن و راهنمایان نسل جدید به سوی اندیشیدن و آموختن توام با اخلاق هستند، مسیر انبیاء الهی را برای تعالی محافل آموزشی و تربیتی ایران اسلامی تداوم می بخشند.

وی افزود: نیک می دانیم قرنهاست که آثار شخصیت های علمی و فکری این سرزمین مورد توجه مراکز علمی و دانشگاهی جهان است که این مهم را مرهون جایگاه بلند تعلیم و تربیت و همت معلمان و تلاشگران گمنام عرصه دانایی هستیم که گنجینه ای از معارف و شخصیت های علمی را برای ملت ها تربیت میکند تا وجود پربرکت آنها، زمینه ساز ترویج تمدن و فرهنگ در جوامع دیگر هم باشد.

در ادامه پیام آمده است: و حال نیز موفقیت نسل های کنونی و آینده ما و ارتقا جایگاه علمی این استان با دیرینه ی فرهنگی خود به عنوان " دارالتربیه ایران اسلامی" در گرو اهتمام خستگی ناپذیر آموزگارانی است که با ایثار و فداکاری در جهت حفظ، تقویت و انتقال علوم، زمینه آموزش و پرروش نونهالان، نوجوانان و جئوانان این مرز و بوم را فراهم می آورند.

در پایان با ادای احترام به ساحت استاد شهید آیت الله مرتضی مطهری معلم بزرگ مدرسه انقلاب اسلامی و تبریک روز معلم به همه معلمان خطه قهرمان پرور آذربایجان شرقی امیدوارم در سالی که از سوی مقام عظمای ولایت آیت الله امام خامنه ای عزیز راهبرد اقتصادی کشور حمایت کالای ایرانی است، پیشقراولان عرصه علم و دانایی بیش از پیش در سنگرهای آموزشی و پرورشی اندیشه ساز و نقش آفرین باشند.

تدوین برنامه های تربیتی دقیق و مبتنی بر آینده پژوهی باشد

آماده تدوین بسته‌های آموزشی و درس‌نامه‌های مناسب برای دختران دانش آموز هستیم

نشست قطب یک کشوری ستاد همکاری ها بر گزار می شود

نشست اعضای کمیته همکاری حوزه علمیه و آموزش و پرورش شهر تهران بر گزار شد

حوزه علمیه خواهران آماده همکاری برای افزایش مهارت‌های خانواده در دختران دانش‌آموز است / تحصیل هفت میلیون دانش‌آموز دختر در مدارس

دوره آموزشی طرح تربیتی مبلغان مدارس امین آذر بایجان شرقی بر گزار شد

تقدیرامام جمعه ازنا از فعالیت های فرهنگی و مذهبی آموزش و پرورش

سند تحول بنیادین خانواده ، مدرسه ومسجد را به هم پیوند می دهد

معاونین و مربیان پرورشی مدارس ناحیه یک بهارستان گرد هم آمدند

بخشنامه‌ها/نمونه نامه به رؤسای سازمان‌ها در جهت تقویت مشارکت‌ کمیته‌های استانی

دنیای زیبای کودکان از نگاه پیامبر اسلام و اهل بیت علیهم السلام

رونمایی از کتاب‌های مزین به نام شهید حججی و تمبر مؤلفان کتب درسی

بازدید هیات رئیسه دانشگاه شهید رجائی از مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی (نور)

دیدار رئیس و هیئت رئیسه دانشگاه شهید رجائی با آیت الله العظمی جوادی آملی

رسیدن به حیات طیبه وکرامت انسانی در گرو همکاری حوزه و آموزش و پرورش است

موافقت مقام معظم رهبری با طرح سرباز طلبه در آموزش و پرورش نشان ازاهمیت موضوع دارد

مراکز حوزوی و دانشگاهی نسبت به ادبیات و هنرهای ادبی اهتمام ویژه داشته باشند

در برنامه ششم توسعه نیمی از ظرفیت دانش آموزان را رشته های فنی تشکیل خواهد داد

حوزه علمیه مصم است آموزش و پرورش را در رسیدن به آرمانهای انقلاب کمک کند