امروز : 1397/07/24
2018-10-16
شناسه خبر : 10557
تاریخ انتشار : 1397/02/04 09:51
کارگاه توانمند سازی مربیان پرورشی خرم آباد با گرایش مهدویت

با همکاری حوزه و آموزش و پرورش برگزارشد

کارگاه توانمند سازی مربیان پرورشی خرم آباد با گرایش مهدویت

یکصد پنجاه مربی و معاون پرورشی خرم آباد در کارگاه مهدویت و سبک زندگی اسلامی شرکت کردند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه همکاری ها،  کارگاه توانمند سازی مربیان و معاونین پرورشی آموزش و پرورش ناحیه 2 خرم آباد با موضوع مهدویت و سبک زندگی اسلامی در سالن اجتماعات این اداره برگزار شد.

مسئول هماهنگی نهادهای حوزوی در این کارگاه  بر ترویج فرهنگ انتظار و مهدویت تاکید کرد و گفت: مربیان و معاونین پرورشی به دلیل ارتباط بسیار خوب با دانش آموزان در انتقال و تبیین این فرهنگ بسیار اثرگذار هستند.

حجت الاسلام مردان پور یکی از نشانه های مومنان را انتظار فرج خواند و افزود: مهم ترین وظیفه هر فرد در جامعه، شناخت و کسب معرفت بیشتر و روزافزون در زمینه امام عصر و مفهوم انتظار  و تلاش برای شناساندن آن به سایر افراد جامعه است 

مدیر کل تبلیغی معاونت تبلیغ حوزه های علمیه افزود ؛ بدیهی است اگر شناخت و معرفت نسبت به انتظار و معارف آن ، به فرهنگ عمومی و همگانی تبدیل شود، به برکت انتظار فرج  پله های ترقی، پیشرفت و توسعه را پویاتر و با شناخت اقتضائات زمان و مکان طی خواهیم کرد . 

برپایه این گزارش حجت الاسلام والمسلمین  میناپور مدیرحوزه علمیه استان از دیگر میهمانان و سخنرانان این کارگاه آموزشی و ترویجی بود. 

عضو کمیته همکاری های لرستان در این کارگاه ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی را یکی از اصول راهبردی برای مبارزه با تهاجم فرهنگی غرب دانست و گفت ؛اگر زیبایی های زندگی ایرانی اسلامی را برای دانش آموزان بیان کنیم به لحاظ فطرت پاکی که دارند جذب آن خواهند شد . 

حجت الاسلام والمسلمین  میناپور در ادامه با اشاره به زندگی بدون احساس و عاطفه غربی ها گفت ؛عاطفه و احساس در زندگی غربی ها معنی ندارد و اگر سری به سایت ها و رسانه های مجازی بزنیم خواهیم فهمید، سبک زندگی غربی هیچ گونه نگاهی به جایگاه ویژه ای که خداوند برای انسان تعریف کرده ندارد و همه آرزوهادر زندگی غربی دست یافتن به مقامات دنیایی و خواهش های نفسانی است .

مدیر حوزه علمیه لرستان بابیان اینکه ؛ اسلام دین رهایی از قفس نفس به ملکوت است گفت؛معارف دینی ما دنیا را مذموم ندانسته و همواره بر استفاده مطلوب از امکانات دنیایی برای رسیدن به مقامات معنوی تاکید دارد لذا باید مربیان پرورشی بر این نکته تاکید نمایند سعادت انسان در خوب زندگی کردن و استفاده مطلوب از نعمت های خداوند رقم می خورد . 

وی خواستار  تبیین فرهنگ انتظار از سوی مربیان برای دانش آموزان شد و گفت ؛ برای اینکه مقوله فرهنگ انتظار را عالمانه بری دانش آموزان مطرح کنید می بایست در کارگاهای آموزشی که توسط دانش آموختگان عرصه مهدویت تدریس می شود شرکت نموده و چنانچه سئوال یا شبهه ای در این خصوص مرطح می شود را با کارشناسان مهدویت در میان بگذارید . 

در ادامه این گارگاه ،محسنی سرپرست آموزش و پرورش ناحیه 2 خرم آباد نیز ضمن تقدیر از تلاش مربیان و معاونین پرورشی مدارس گفت: دانش آموزان امانتداران معصوم جامعه هستند که وظیفه داریم با ترویج سبک زندگی اسلامی در بین آنان نیرویی در تراز جمهوری اسلامی تحویل جامعه داده شود.


تدوین برنامه های تربیتی دقیق و مبتنی بر آینده پژوهی باشد

آماده تدوین بسته‌های آموزشی و درس‌نامه‌های مناسب برای دختران دانش آموز هستیم

نشست قطب یک کشوری ستاد همکاری ها بر گزار می شود

نشست اعضای کمیته همکاری حوزه علمیه و آموزش و پرورش شهر تهران بر گزار شد

حوزه علمیه خواهران آماده همکاری برای افزایش مهارت‌های خانواده در دختران دانش‌آموز است / تحصیل هفت میلیون دانش‌آموز دختر در مدارس

دوره آموزشی طرح تربیتی مبلغان مدارس امین آذر بایجان شرقی بر گزار شد

تقدیرامام جمعه ازنا از فعالیت های فرهنگی و مذهبی آموزش و پرورش

سند تحول بنیادین خانواده ، مدرسه ومسجد را به هم پیوند می دهد

معاونین و مربیان پرورشی مدارس ناحیه یک بهارستان گرد هم آمدند

بخشنامه‌ها/نمونه نامه به رؤسای سازمان‌ها در جهت تقویت مشارکت‌ کمیته‌های استانی

دنیای زیبای کودکان از نگاه پیامبر اسلام و اهل بیت علیهم السلام

رونمایی از کتاب‌های مزین به نام شهید حججی و تمبر مؤلفان کتب درسی

بازدید هیات رئیسه دانشگاه شهید رجائی از مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی (نور)

دیدار رئیس و هیئت رئیسه دانشگاه شهید رجائی با آیت الله العظمی جوادی آملی

رسیدن به حیات طیبه وکرامت انسانی در گرو همکاری حوزه و آموزش و پرورش است

موافقت مقام معظم رهبری با طرح سرباز طلبه در آموزش و پرورش نشان ازاهمیت موضوع دارد

مراکز حوزوی و دانشگاهی نسبت به ادبیات و هنرهای ادبی اهتمام ویژه داشته باشند

در برنامه ششم توسعه نیمی از ظرفیت دانش آموزان را رشته های فنی تشکیل خواهد داد

حوزه علمیه مصم است آموزش و پرورش را در رسیدن به آرمانهای انقلاب کمک کند