امروز : 1397/07/24
2018-10-16
شناسه خبر : 10553
تاریخ انتشار : 1397/02/03 08:37
روند همکاریهای حوزه و آموزش و پرورش در کردستان بررسی شد

با حضور معاونین دبیرخانه ستاد همکاری ها:

روند همکاریهای حوزه و آموزش و پرورش در کردستان بررسی شد

نشست شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش استان کردستان با حضور معاونین برنامه ریزی و پژوهش ، امور استانها و مدیر دفتر تهران در سنندج برگزار شد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه ستاد همکاری ها در این نشست حجت الاسلام درودی با اشاره به فعالیت کمیته همکاری حوزه های علمیه و آموزش و پرورش ، خواستار بهره گیری از ظرفیت های کمیته در زمینه توانمند سازی فرهنگیان و ائمه جماعات مدارس شد.

وی با درخواست از اعضای شورای معاونین اداره کل برای نظارت بر فعالیت های کمیته همکاری به ویژه در سطح مدارس در زمینه پاسخ گویی به سئوالات و شبهات، گفت : در حال حاضر فعالیت های محبت محور کمیته در سطح استان مشهود است.

حجت الاسلام درودی در ادامه از اقدامات صورت گرفته و همکاری حوزه های علمیه و آموزش و پرورش کردستان در اجرای برنامه های مشترک و تعامل دو جانبه تقدیر و تشکر کرد.

در ادامه این نشست علیرضا رحیمی معاون پژوهش و برنامه ریزی ستاد همکاری حوزه های علمیه و وزارت آموزش و پرورش بر استفاده از ظرفیت های مشترک تاکید کرد و مطالبه گری ، تعامل دو جانبه و ظرفیت سازی به منظور استفاده از پتانسیل های حوزه های علمیه را از مهم ترین اهداف ستاد عنوان کرد.

وی به تبیین انتظارا ت دبیرخانه ستاد از کمیته های  استانی  پرداخت و حرکت بر اساس برنامه محوری ، بهره گیری از ظرفیت کشور در عرصه همکاری ، سرمایه گذاری در تربیت دینی دانش آموزان و ارتقاء سطح توانمندی کارکنان و فرهنگیان با استفاده از ظرفیت های حوزه های علمیه را از مهم ترین این انتظارت بر شمرد.

در ابتدای این نشست قربانی مدیرکل آموزش و پرورش کردستان گزارشی از اقدامات کمیته همکاری های استان و برنامه های ابلاغی ارائه کرد و با مطلوب ارزیابی نمودن اقدامات مشترک در سطح مدارس گفت : از ظرفیت های موجود بهره گیری خواهد شد.

وی از برگزاری گفتمان های دینی در مدارس استان در قالب فعالیت کمیته همکاری های خبر داد و گفت : توانمند سازی دانش آموزان و اولیای گرامی و روشنگری آنها از دیگر برنامه های انجام شده است.

سپس حجت الله نریمانی معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش کردستان با اشاره به ترکیب اعضای کمیته همکاری در سطح کشور و استان و فعالیت های آن از آموزش و پرورش و حوزه های علمیه به عنوان دو نهاد تاثیر گذار در جامعه یاد کرد که پیگیر مباحث فرهنگی و تربیتی هستند.

وی از اجرای تفاهم نامه های مشترک در قالب فعالیت های کمیته همکاری ها خبر داد و گفت : در اجرای این تفاهم نامه ها تکالیفی برای حوزه های علمیه و آموزش و پرورش تعیین و در دست پیگیری است.

وی افزود : با هدف بررسی این برنامه اعضای دبیرخانه ستاد همکاری ها از استان بازدید و برنامه ها به منظور هم فکری و هم افزایی نهادهای مرتبط  مورد بررسی قرار میگیرد. 

نریمانی  یکی مهم ترین محورهای  فعالیتهای استانی را بررسی روند  اجرایی شدن سند تحول بنیادین از طریق ستاد  همکاریها  دانست .  

تدوین برنامه های تربیتی دقیق و مبتنی بر آینده پژوهی باشد

آماده تدوین بسته‌های آموزشی و درس‌نامه‌های مناسب برای دختران دانش آموز هستیم

نشست قطب یک کشوری ستاد همکاری ها بر گزار می شود

نشست اعضای کمیته همکاری حوزه علمیه و آموزش و پرورش شهر تهران بر گزار شد

حوزه علمیه خواهران آماده همکاری برای افزایش مهارت‌های خانواده در دختران دانش‌آموز است / تحصیل هفت میلیون دانش‌آموز دختر در مدارس

دوره آموزشی طرح تربیتی مبلغان مدارس امین آذر بایجان شرقی بر گزار شد

تقدیرامام جمعه ازنا از فعالیت های فرهنگی و مذهبی آموزش و پرورش

سند تحول بنیادین خانواده ، مدرسه ومسجد را به هم پیوند می دهد

معاونین و مربیان پرورشی مدارس ناحیه یک بهارستان گرد هم آمدند

بخشنامه‌ها/نمونه نامه به رؤسای سازمان‌ها در جهت تقویت مشارکت‌ کمیته‌های استانی

دنیای زیبای کودکان از نگاه پیامبر اسلام و اهل بیت علیهم السلام

رونمایی از کتاب‌های مزین به نام شهید حججی و تمبر مؤلفان کتب درسی

بازدید هیات رئیسه دانشگاه شهید رجائی از مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی (نور)

دیدار رئیس و هیئت رئیسه دانشگاه شهید رجائی با آیت الله العظمی جوادی آملی

رسیدن به حیات طیبه وکرامت انسانی در گرو همکاری حوزه و آموزش و پرورش است

موافقت مقام معظم رهبری با طرح سرباز طلبه در آموزش و پرورش نشان ازاهمیت موضوع دارد

مراکز حوزوی و دانشگاهی نسبت به ادبیات و هنرهای ادبی اهتمام ویژه داشته باشند

در برنامه ششم توسعه نیمی از ظرفیت دانش آموزان را رشته های فنی تشکیل خواهد داد

حوزه علمیه مصم است آموزش و پرورش را در رسیدن به آرمانهای انقلاب کمک کند