امروز : 1398/03/30
2019-06-20
شناسه خبر : 10493
تاریخ انتشار : 1396/12/09 09:54
 دنیای مجازی مقوله تربیت را با چالش جدی مواجه کرده است

رییس کمیته همکاری های کهگیلویه و بویراحمد

دنیای مجازی مقوله تربیت را با چالش جدی مواجه کرده است

جمعی از فرهنگیان آموز ش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد به مناسبت سالروز تاسیس نهاد مقدس امور تربیتی با نماینده ولی فقیه دیدار کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه ستاد همکاریها، حجت الااسلام والمسلمین سید شرف الدین ملک حسینی در جمع فرهنگیان با اشاره به شخصیت حضرت فاطمه (س) اظهار کردند: فاطمه زهرا بهترین انسان روی زمین است، اگر قرار بود زیبایها مسجم شوند، هر آیینه تندیس زیباهای شخصیت حضرت زهرا می نمود.

*تربیت پیوند دهنده انسانها به یکدیگر

وی با بیان اینکه انسان ها نباید منفک از هم دیده شوند گفت: نظام تربیتی نظامی است که در پیوند انسان ها به هم حاصل می شود، یک انسان با خدا پیوند می خورد و انسانهای دیگر در اتصال به او تربیت می شوند.

وی گفت: نظام دینی ما برای عرصه تربیت و رشد، یک نظام الگو است و قرار است نظام تربیتی را  به دنیا عرضه کند  تا دیگران نیزوجود خود را بر اساس آن طراحی کنند.

*پیامبر اسلام و امام علی حاصل نظام تریبت خداوند 

حجت الااسلام والمسلمین ملک حسینی گفت: در نظام الگو، خدای متعال یک انسان را می سازد و بعد او را به عنوان یک نماد معرفی می کند،بنا بر این  خداوند پیامبر (ص) را تربیت کرد و پیامبر علی(ع) را به عنوان یک الگو به بشریت عرضه کرد.

وی تصریح کرد: نگاه به عنصر تربیت شونده در جامعه ما نگاه دقیقی نیست و در بسیاری از موارد تلاش های تربیت کننده را عقیم و ناکارآمد کرده است.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد گفت: امروزه وقتی در سایت ها و فضای مجازی می بینم که می گویند؛ یک معلم دانش آموزی را تنبیه کرده و آموزش و پرورش نیزمعلم را توبیخ کرده است، خیلی دلم می سوزد، نه برای تنبیه یک معلم بلکه برای  انتشار آن از طرف سایت ها و رسانه ها ناراحت می شوم.

وی گفت: احساس من این است نظام آموزش و پرورش اخیرا بر مدار تشویق صرف حرکت می کند، از آنجا که نظام تربیت به لحاظ شکلی ارایه کننده الگو است، اگر قرار است این الگو یک شخصیت دیگر را مثل خود بسازد، باید ترکیبی از سیستم تشویق و تنبیه محقق شود.

امام جمعه یاسوج  افزود: اتفاقی که در دنیای تکنولوژی رخ داده این است که وجود ما را به یک کاریکاتور تبدیل کرده است ،یعنی به یک بعد انسان چنان وسعت داده که نمی توان مهارش کرد و بعد دیگر را مغفول کرده است.

*تاثیر یک معلم خدا محور در تربیت یک نسل 

وی با یادآوری اینکه در نظام الگو، معلم باید به مثابه یک مربی حاضر شود گفت: یعنی چنانچه  معلم در وسط کشف مجهولات یک معادله وقت اذان شد ،کار را رها کند و به سراغ نماز برود.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به شخصیت معلم گفت: وقتی یک معلم درس می دهد همان لحظه دارد تربیت می کند، وقتی یک معلم خطش روی تخته زیباست دارد تربیت می کند و شخصیت خود را به عنوان یک مربی به متربی نشان می دهد.

وی در پایان با بیان اینکه مهم ترین بخش در نظام آموزش و پرورش به عنوان نظام ارایه الگو بخش دانشگاه فرهنگیان است گفت: معلمی که می خواهد خروجی و برون داد دانشگاه فرهنگیان باشد، باید به مثابه تندیس تعلیم وتربیت سر کلاس حاضر شود.


حجت الاسلام کلانتری دبیر قطب سه کشوری ستاد همکاریها شد

نشست اعضای قطب سه کشوری ستاد همکاریها برگزارشد

معلمان نقش انبیاء را در جامعه امروز عهده دار هستند

تصاویری از نشست قطب یک کشوری ستاد همکاری های حوزه و آموزش و پرورش

نشست اعضای قطب یک کشوری ستاد همکاریها برگزارشد

قم میزبان قطبهای یک و سه ستاد همکاریها

دستگاه تعلیم و تربیت ازاهمیت ویژه ای نزد بزرگان حوزه و نظام برخورداراست

اعضای کمیته همکاریهای نهاوند گرد هم آمدند

نشست کمیته همکاری های شهرستان های استان تهران در ورامین برگزار شد.

گفتمان سازی حلقه مفقوده دستگاه تعلیم و تربیت / ستاد همکاری ها مغز متفکر حوزه و آموزش و پرورش باشد

در عرصه تعلیم و تربیت اسلامی شاهد رویشهای خیره کننده هستیم

دشمن تلاش می کند نسلی که به آن امید بسته ایم را از ما بگیرد

نشست اعضای قطب چهار کشوری ستاد همکاریها آغاز شد

تخریب بقیع داغ جانسوزی که فراموش نمی شود / شفاعت پیامبرنصیب دشمنان اهل بیت نخواهد شد

تقدیر مدیر حوزه های علمیه از اهتمام آموزش و پرورش میبد به بیانیه گام دوم انقلاب

تعلیم و تربیت دینی همواره با نشاط و شادی عجین است /رسالت امروز آموزش و پرورش تحقق سند تحول بنیادین

اعضای قطب چهار کشوری ستاد همکاریها گرد هم می آیند

تمام تلاشم را برای اجرایی کردن سند تحول به کار خواهم گرفت

حوزه علمیه در عرصه ادبیات کودکان چه کرده است؟!

فارسی ۶ دبستان زیر ذره بین یک مرجع تقلید