امروز : 1398/01/03
2019-03-23
شناسه خبر : 10348
تاریخ انتشار : 1396/10/02 17:45
حوزه و آموزش و پرورش نسل «نماز خوان» تربیت کنند

حجت الاسلام و المسلمین قرائتی؛

حوزه و آموزش و پرورش نسل «نماز خوان» تربیت کنند

حوزه/ رئیس ستاد اقامه نماز کشور با تاکید کرد، باید حرکت و تحولی عظیم در کشور در راستای ترویج نماز به ویژه در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی صورت گیرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه ستاد همکاریها، حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی، در بیست و ششمین اجلاس سراسری نماز با موضوع «نماز و فضای مجازی»، در بندرعباس، گفت: نماز باید به صورت تخصصی در استان ها بویژه در حوزه های علمیه، دانشگاه ها و آموزش و پرورش به افراد آموزش داده شود.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور حوزه و آموزش و پرورش نسل «نماز خوان» تربیت کنند، ادامه داد: بیش از 100 طلبه در کشور به صورت تخصصی در حوزه نماز آموزش های لازم را فرا گرفته اند که باید از تخصص آنان در استان ها استفاده شود.

وی تاکید کرد: باید حرکت و تحولی عظیم در کشور در راستای ترویج نماز به ویژه در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی صورت گیرد و کتابی نیز به صورت مستقل در حوزه نماز تولید و در مدارس و دانشگاه ها تدریس شود.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با اشاره به اینکه علم و مدرک بدون مهارت ارزشی ندارد، یاد آورشد: آموزش و پرورش و مراکز آموزشی عالی کشور نیاز به یک نهضتی عظیم در حوزه آموزشی هستند که باید مواردی  به دانشجویان و دانش آموزان ارائه شود که یا واجب و مستحب باشد و یا اینکه جامعه و فرد به آن نیاز داشته باشد و وقت و زمان را صرف فعالیت هایی که فایده ندارد، نکنیم.

حجت الاسلام والمسلمین قرائتی افزود: مقام معظم رهبری فرمودند که مسائلی که رئیس ستاد اقامه نماز در مورد مسائل دینی و مذهبی در حوزه قرآن و نماز بیان می کنند، باید به صورت عملیاتی در جامعه در آید که اکنون تاحدودی این کار صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: مسئولان دستگاه های اجرایی، دانشگاه ها، آموزش و پرورش و حوزه های علمیه از زمان تعطیلات به بهترین نحو استفاده کنند، چرا که بیشترین کارایی علمای دین در زمان تعطیلات بوده است.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور تصریح کرد: نماز کامل ترین و جامع ترین عبادت است که در هیچ حالتی از بشر ساقط نمی شود چرا که با نماز است که بقیه اعمال مورد قبول قرار می گیرد.

وی یاد آورشد: نماز جزو بهترین اعمال است که باید با رغبت و اخلاص خوانده شود. امام صادق(ع) فرمودند اگر کسی نماز را سبک بشمارد به شفاعت ما نمی رسد.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور گفت: بیشترین سفارس قرآن در مورد نماز است و حدود 500 آیه در قرآن کریم درباره نماز و متعلقات آن آمده است.

حجت الاسلام والمسلمین قرائتی یادآورشد: 12 گلایه راجع به نماز از جمله با کسالت نماز خواندن، در نماز کاهلی کردن، نماز را ضایع کردن، و ... در قرآن آمده است که خداوند فرموده اند «وای بر این نمازگزاران».

وی تصریح کرد: قرآن کریم نیز در جامعه مهجور واقع شده و باید حرکت و تحولی نیز در استان ها برای تفسیر قرآن و نهج البلاغه صورت گیرد که اکنون 6 استاد برای تفسیر آموزش دیده اند.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور، راجع به مهدویت که اکنون جامعه در حد ابتدائی از آن شناخت دارند، نیز گفت: 300 دانش آموخته مهدویت آموزش های لازم را فرا گرفته اند که باید مسئولان استان ها از این اساتید استفاده کنند.

انتهای پیام  /

سه درس مهم زندگی از پدر امت

توصیه های قرآن و اهلبیت علیهم السلام پیرامون آداب دید و بازدید ، میهمانی و صله رحم

تحقق سند تحول بنیادین در گروعمل به بیانیه گام دوم است

نشست اعضای کمیته همکاریهای استان ایلام برگزار شد

وقتی فقيهان، راويان و عالمان بزرگ گرد وجود مبارك امام هفت ساله حلقه زدند

کارگاه آموزشی روحانیون مجری طرح روشنا

بخش عمده ای از رشد علمی و معنوی همدان حاصل تلاش آیت الله طه محمدی است/ امیدواریم با حضور امام جمعه جدیدشاهد اعتلای تعلیم و تربیت اسلامی باشیم

ملكوت؛میعادگاه ملاقات شهيدان شاهد

آموزش‌وپرورش چشم امید نظام در اجرای گام دوم انقلاب است

کاردر آموزش و پرورش مجاهدت فرهنگی است

دوره توانمند سازی طلاب شاغل در آموزش و پرورش خراسان شمالی برگزار شد

مشروح گزارش چهارمین دیداروزیرآموزش و پرورش با مراجع عظام تقلید

از دانش آموزان نخبه قرآنی شهرستان اسکو تجلیل شد

هیئت های اندیشه ورز در مدارس شهر تهران مستقر می شوند

آماده کردن مردم نسبت به غیبت حضرت مهدی علیه السلام رسالت خطیر امام هادی

به کمپین "نوروز را بی تکلف برگزارکنیم" بپیوندید

تحصیل 9 هزار دانش آموز خوزستانی در مدارس امین

دولت همیشه برای نهاد روحانیت و مرجعیت احترام قائل بوده / نیازمند پشتوانه فکری حوزه های علمیه هستیم

کتب آموزشی را بادقت بررسی کنید / از امام زمان استمداد بطلبید

از اینکه وزیری معتقد و ولایی در راس آموزش و پرورش است خرسندیم