امروز : 1398/01/03
2019-03-23
شناسه خبر : 10144
تاریخ انتشار : 1396/06/21 12:47
  با آسیب شناسی طرح امین در مدارس برای ارتقاء کمی و کیفی آنها تلاش کنیم

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی ؛

با آسیب شناسی طرح امین در مدارس برای ارتقاء کمی و کیفی آنها تلاش کنیم

جلسه کمیته همکاری های حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش در محل دفتر نماینده ولی فقیه و امام جمعه ارومیه برگزار شد.

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه با بیان اینکه بررسی برآیند و میزان اثرگذاری طرح امین در مدارس ضروریست؛ گفت: کمیت و کیفیت فعالیتهای ستاد همکاریهای آموزش و پرورش و حوزه های علمیه باید ارتقاء باید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها ، جلسه کمیته همکاری های حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش در محل دفتر نماینده ولی فقیه و امام جمعه ارومیه برگزار شد.

حجت السلام و المسلمین «سیدمهدی قریشی» امام جمعه ارومیه در این جلسه اظهار کرد: آسیب شناسی و بررسی برآیند تأثیرگذاری طرح امین در مدارس ضروریست.

وی با بیان اینکه مشارکت دیگر دستگاه های اجرایی با ستاد همکاری های آموزش و پرورش و حوزه‌های علمیه راه گشا خواهد بود؛ افزود: باید از ظرفيت هاي ساير دستگاه ها براي حمايت از حضور روحانيون و مبلغين در مدارس استفاده شود.

حجت السلام حمید ارشاد، معاون تبلیغ و تهذیب حوزه علمیه استان نیز بیان کرد: همکاری آموزش و پرورش با حوزه‌های علمیه استان قابل تقدیر است چراکه طرح امین استان آذربایجان غربی در سطح کشور مطرح می باشد.

وی گفت: مبلغين و روحانيون حاضر در مدارس همراه مديران و مسولان آموزش و پرورش هستند و القاي تفكر معنوي و انقلابي و آشنايي با اصول نظام، از اهداف اين حضور است.

گفتنی است سال گذشته 52 مدرسه امین در سطح استان فعالیت می کرد و اداره کل آموزش و پرورش استان آمادگی خود را برای افزایش این تعداد اعلام کرده است.

آمادگی آموزش و پرورش استان برای افزایش تعداد مدارس امین 

مدیرکل آموزش و پرورش استان نیز در این نشست گفت: آموزش و پرورش برای افزایش تعداد مدارس امین در راستای تربیت دینی و انقلابی دانش آموزان آمادگی کامل دارد.

«فریدون سیدمصطفوی» در جلسه کمیته همکاری های حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش اظهار کرد: امسال سهمیه وزارت برای مدارس امین در سطح استان، 99مدرسه می باشد که آموزش و پرورش استان برای بیش از این تعداد نیز آمادگی کامل دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان  غربی با ارائه گزارشی از عملکرد این کمیته گفت: سال گذشته 100 نفر از روحانیون با کاروانهای راهیان نور دانش اموزی استان همراهی کرده اند.

این مقام مسوول از برگزاری 400 نشست تخصصی با موضوعات مختلف گفتمان دینی با حضور روحانیون استان خبر داد و افزود: سال گذشته تعداد 616 نفراز روحانیون بعنوان ائمه جماعت در مدارس استان حضور داشته اند.

مدیرکل اموزش و پرورش استان، اجرای طرح پیوند مدرسه و مسجد و اجرای طرح یاوران نماز را از طرحها موفق عنوان کرد و ادامه داد: شرکت روحانیون در 100 مورد جشن تکلیف، اجرای طرح ریحانه النبی(س) با موضوع حجاب در مدارس ابتدائی و اجرای طرح افلاکیان در 20 مدرسه ابتدائی با حضور روحانیون از دیگر همکاریهای صورت گرفته در سطح آموزش و پرورش و حوزه های علمیه در این  استان

وی با تاکید بر لزوم خودداری از مطرح کردن اختلافات سیاسی در سطح مدارس، خاطر نشان کرد: ماموریت اصلی آموزش و پرورش و مطالبه مقام معظم رهبری از این نهاد،  اجرایی کردن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است.


سه درس مهم زندگی از پدر امت

توصیه های قرآن و اهلبیت علیهم السلام پیرامون آداب دید و بازدید ، میهمانی و صله رحم

تحقق سند تحول بنیادین در گروعمل به بیانیه گام دوم است

نشست اعضای کمیته همکاریهای استان ایلام برگزار شد

وقتی فقيهان، راويان و عالمان بزرگ گرد وجود مبارك امام هفت ساله حلقه زدند

کارگاه آموزشی روحانیون مجری طرح روشنا

بخش عمده ای از رشد علمی و معنوی همدان حاصل تلاش آیت الله طه محمدی است/ امیدواریم با حضور امام جمعه جدیدشاهد اعتلای تعلیم و تربیت اسلامی باشیم

ملكوت؛میعادگاه ملاقات شهيدان شاهد

آموزش‌وپرورش چشم امید نظام در اجرای گام دوم انقلاب است

کاردر آموزش و پرورش مجاهدت فرهنگی است

دوره توانمند سازی طلاب شاغل در آموزش و پرورش خراسان شمالی برگزار شد

مشروح گزارش چهارمین دیداروزیرآموزش و پرورش با مراجع عظام تقلید

از دانش آموزان نخبه قرآنی شهرستان اسکو تجلیل شد

هیئت های اندیشه ورز در مدارس شهر تهران مستقر می شوند

آماده کردن مردم نسبت به غیبت حضرت مهدی علیه السلام رسالت خطیر امام هادی

به کمپین "نوروز را بی تکلف برگزارکنیم" بپیوندید

تحصیل 9 هزار دانش آموز خوزستانی در مدارس امین

دولت همیشه برای نهاد روحانیت و مرجعیت احترام قائل بوده / نیازمند پشتوانه فکری حوزه های علمیه هستیم

کتب آموزشی را بادقت بررسی کنید / از امام زمان استمداد بطلبید

از اینکه وزیری معتقد و ولایی در راس آموزش و پرورش است خرسندیم