امروز : 1397/11/04
2019-01-24
شناسه خبر : 10144
تاریخ انتشار : 1396/06/21 12:47
  با آسیب شناسی طرح امین در مدارس برای ارتقاء کمی و کیفی آنها تلاش کنیم

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی ؛

با آسیب شناسی طرح امین در مدارس برای ارتقاء کمی و کیفی آنها تلاش کنیم

جلسه کمیته همکاری های حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش در محل دفتر نماینده ولی فقیه و امام جمعه ارومیه برگزار شد.

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه با بیان اینکه بررسی برآیند و میزان اثرگذاری طرح امین در مدارس ضروریست؛ گفت: کمیت و کیفیت فعالیتهای ستاد همکاریهای آموزش و پرورش و حوزه های علمیه باید ارتقاء باید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها ، جلسه کمیته همکاری های حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش در محل دفتر نماینده ولی فقیه و امام جمعه ارومیه برگزار شد.

حجت السلام و المسلمین «سیدمهدی قریشی» امام جمعه ارومیه در این جلسه اظهار کرد: آسیب شناسی و بررسی برآیند تأثیرگذاری طرح امین در مدارس ضروریست.

وی با بیان اینکه مشارکت دیگر دستگاه های اجرایی با ستاد همکاری های آموزش و پرورش و حوزه‌های علمیه راه گشا خواهد بود؛ افزود: باید از ظرفيت هاي ساير دستگاه ها براي حمايت از حضور روحانيون و مبلغين در مدارس استفاده شود.

حجت السلام حمید ارشاد، معاون تبلیغ و تهذیب حوزه علمیه استان نیز بیان کرد: همکاری آموزش و پرورش با حوزه‌های علمیه استان قابل تقدیر است چراکه طرح امین استان آذربایجان غربی در سطح کشور مطرح می باشد.

وی گفت: مبلغين و روحانيون حاضر در مدارس همراه مديران و مسولان آموزش و پرورش هستند و القاي تفكر معنوي و انقلابي و آشنايي با اصول نظام، از اهداف اين حضور است.

گفتنی است سال گذشته 52 مدرسه امین در سطح استان فعالیت می کرد و اداره کل آموزش و پرورش استان آمادگی خود را برای افزایش این تعداد اعلام کرده است.

آمادگی آموزش و پرورش استان برای افزایش تعداد مدارس امین 

مدیرکل آموزش و پرورش استان نیز در این نشست گفت: آموزش و پرورش برای افزایش تعداد مدارس امین در راستای تربیت دینی و انقلابی دانش آموزان آمادگی کامل دارد.

«فریدون سیدمصطفوی» در جلسه کمیته همکاری های حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش اظهار کرد: امسال سهمیه وزارت برای مدارس امین در سطح استان، 99مدرسه می باشد که آموزش و پرورش استان برای بیش از این تعداد نیز آمادگی کامل دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان  غربی با ارائه گزارشی از عملکرد این کمیته گفت: سال گذشته 100 نفر از روحانیون با کاروانهای راهیان نور دانش اموزی استان همراهی کرده اند.

این مقام مسوول از برگزاری 400 نشست تخصصی با موضوعات مختلف گفتمان دینی با حضور روحانیون استان خبر داد و افزود: سال گذشته تعداد 616 نفراز روحانیون بعنوان ائمه جماعت در مدارس استان حضور داشته اند.

مدیرکل اموزش و پرورش استان، اجرای طرح پیوند مدرسه و مسجد و اجرای طرح یاوران نماز را از طرحها موفق عنوان کرد و ادامه داد: شرکت روحانیون در 100 مورد جشن تکلیف، اجرای طرح ریحانه النبی(س) با موضوع حجاب در مدارس ابتدائی و اجرای طرح افلاکیان در 20 مدرسه ابتدائی با حضور روحانیون از دیگر همکاریهای صورت گرفته در سطح آموزش و پرورش و حوزه های علمیه در این  استان

وی با تاکید بر لزوم خودداری از مطرح کردن اختلافات سیاسی در سطح مدارس، خاطر نشان کرد: ماموریت اصلی آموزش و پرورش و مطالبه مقام معظم رهبری از این نهاد،  اجرایی کردن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است.


برگزاری گفتمانهای دینی در شهرستانهای هرمزگان

دوره آموزشی طلاب وظیفه از سه استان

سه رکن بنیادین در نهاد خانواده مکتبي /خانواده صالح زيرساخت سلامت اجتماعي

انتشار بولتن الکترونیکی ستاد همکاری ها در آیینه رسانه ها ویژه «دی‌ماه»

جلسه تفسیر قرآن توسط نماینده ولی فقیه

مدیران کل آموزش و پرورش و تبلیغات اسلامی کردستان تفاهم نامه همکاری امضا کردند

مشکل امروز دنیا انحراف علم از اخلاق است/ راه‌های نرفته برای فرهنگ سازی اقامه نماز

دغدغه های طلاب وظیفه برای حضوری موثر در آموزش و پرورش

مهارت آموزی شرط عبورازپیچیدگی‌های تربیتی نسل جدید

مادر بمان! سرهايمان طاقت گرد يتيمى ندارد

آماده همکاری با آموزش و پرورش برای تکمیل بحث خانواده در سند تحول بنیادین هستیم.

تفقه در دین و مهارت های لازم، شرط موفقیت یک روحانی فاضل در مدارس است

سند تحول بنیادین نقشه راه رسیدن به حیات طیبه است

هجمه‌های فرهنگی دشمن تمدن ایران را نشانه گرفته است

گردهمایی یکهزارنفری مدارس طرح امین

مهم‌ترین پشتوانه روحانیون مدارس معاونان پرورشی هستند/ اگر پویا نباشیم مردم پراکنده می شوند

سه شرط موفقیت طلاب دریک مدرسه آموزشی

ظرفیتهای بی بدیل حوزه علمیه خواهران برای تحقق سند تحول بنیادین

ارتباط مساجد و مدارس بستر انقلاب فرهنگی را فراهم می کند